Przejdź do głównej zawartości

Maja Raduchowska - Spektrum

Cześć. Tak, wiem co powiecie "Ale ja już wszędzie widzę tę książkę. Daj spokój i przeczytaj coś innego". Zgodzę się z wami iż z powodu niedawnej premiery książki dużo osób mogłoby ją dla was zrecenzować ale od jakiegoś czasu miałem ochotę przeczytać tę książkę. I dałbym jej opinie szybciej gdyby nie taki długi czas przyswajania Sekretów Wesaliusza. Ale nie wspominajmy o tym i sprawdźmy co też autorka przygotowała dla nas w tej części.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Czarne Światła
Premiera: 3 październik 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Kontynuacja trzymających w napięciu Łez Mai. Technologia rozdarła to miasto na pół. Wydawało się, że ostatnie granice ludzkich możliwości zostały zniesione. W powszechnym użyciu są androidy – prawie doskonałe kopie człowieka. Wyposażone w sztuczną inteligencję, niesamowicie szybkie, zdolne do błyskawicznej regeneracji, są o wiele bardziej wytrzymałe niż ich pierwowzór. I o wiele bardziej niebezpieczne. Ludzie dzięki wszczepom i implantom mogą upgrade’ować swoje ciało i umysł niczym postaci z gier komputerowych. Ci, których na nie stać, bogacą się jeszcze bardziej. Biedni spadają na samo dno drabiny społecznej. Szansą dla wykluczonych jest reinforsyna. Geniusz w pigułce, dostępny na każdą kieszeń. Gdy zapada decyzja o wycofaniu jej ze sprzedaży, atak na siedzibę jej producenta jest nieunikniony. Magazyny pustoszeją w jednej chwili. Reinforsyna zalewa ulice falą neurochemicznego szaleństwa. B-Day. Dzień Buntu. Dzień, który zmienił Jareda Quinna w nafaszerowanego elektroniką cyborga. On sam niewiele z niego pamięta. Tylko Maya, jego replikantka, wie, co naprawdę się wtedy wydarzyło. Bo wszystko zaczęło się właśnie od niej.

źródło opisu: [prowizorka]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Na początku mała uwaga. Ta część zaczyna się mniej więcej w tym samym momencie co pierwsza [przynajmniej o ile dobrze pamiętam], mało tego chronologicznie idzie praktycznie równolegle z nią, oprócz kilku miejsc. Jednak myliłby się ten kto pomyśli iż zmiana postaci której towarzyszymy to zbyt mało. Tak naprawdę to właśnie dzięki takiemu zabiegowi możemy dużo lepiej poznać New Horizon, a zważywszy na to iż May'a, jest nieświadoma swego obudzenia, czy może raczej nie do końca wie jak rozumieć poszczególne emocje jest kolejnym z ciekawych zabiegów. Spektrum jest bardziej naładowane scenami akcji od poprzedniczki a końcowy rozdział, a właściwie scena wywołała tylko głośnie "co" ze szczerym zdziwieniem. Przyznam iż rzadko kiedy książka potrafi mnie aż tak zaskoczyć, zwykle takie zwroty akcji mam przynajmniej gdzieś w podejrzeniach, nawet jeśli są w szufladce "mało prawdopodobne". Jednak takiego nie przewidziałem. Wybaczcie iż tak mało piszę na temat tej książki ale cóż mam powiedzieć. Jest to wręcz koncertowa kontynuacja po której ciężko będzie wytrwać do kolejnego tomu.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…