Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Pilipiuk - Kuzynki

I kolejna książka przeczytana. Tym razem poszło szybko ponieważ nie była to długa pozycja. Przynajmiej dla mnie te niecałe 300 stron to niewiele. Jednakże na przeczytanie przeze mnie kolejnych części tej serii będziecie musieli poczekać jakiś czas. Mam je ale w tej chwili czas na czytanie mam tylko w porach delikatnie mówiąc niedoświetlonych i częściej korzystam z egzemplarzy które posiadam w wersji elektronicznej. Wiecie podświetlanie bardzo pomaga, ale nie martwcie się, na wersje fizyczne również przyjdzie pora.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka SłówEdipresse
Seria: Kuzynki
Premiera: 29 listopad 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

 Książka inna niż się spodziewałem. Dodatkowo mimo iż jest to otwierająca część serii ta konkretna pozycja wydaje się zamknięta i nie zmusza człowieka do poznania kolejnych części w celu odgadnięcia zakrętów fabularnych stworzonych przez autora. Nie aby taki zabieg nie kusił do zapoznania się z następnymi częściami w celu dłuższego towarzyszenia bohaterom. W tej części są trzy główne bohaterki i mimo poprowadzenia fabuły dość standardowo to w pewnym momencie fabuły są myśli typu "zróbcie jej krzywdę a zatłukę jak psa", czy coś w tym guście. Jest to spowodowane pewnym zbudowaniem postaci. Mimo niewielkiej objętości książeczki budzą one sympatię którą innym twórcom ciężko byłoby osiągnąć nawet mając trzy- bądź czterokrotnie więcej stron. Niestety muszę sie doczepić do opisu jednej z postaci. Chodzi o to iż różne osoby [na kartach książki trzy albo cztery], w pewnym momencie miały o niej dokładnie tę samą myśl. Nie zacytuje tego dokładnie ale było to coś typu "wygląda jak księżniczka". Ja rozumiem raz, dwa ale bez przesady aby to tak często powtarzać. Zwłaszcza na tak niewielkiej powieści. Jednak mimo tego elementu język i styl autora oraz sposób w jaki panuje nad piórem prezentowana pozycja podoba mi się i nie żałuję czasu z nią spędzonego.Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4855303/kuzynki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…