Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie 2018

Cześć, minął kolejny rok mojej zabawy z blogiem. Dlatego powspomninajmy miniony rok.
Zacznijmy od stycznia który upłynął pod znakiem klasyki z Agathą Christie tutaj, macie link do podsumowania. Chyba nie muszę mówić iż podoba mi się jej twórczość. Luty, mimo tego iż jest krótkim miesiącem to wynik czytelniczy jest satysfakcjonujący. Zresztą zobaczcie sami, w tym miesiącu zacząłem przedstawiać wam twórczość pewnego pisarza od naszych południowych sąsiadów a konkretnie Miroslava Žambocha. Marzec, mój miesiąc oraz ten w którym poznałem początek historii z serii "czarne światła", jeszcze w tym starym wydaniu. Tutaj macie podsumowanie. W kwietniu za to poznałem Was z serią Wylęgarnia która jest jedną z lepszych które przeczytałem w tym roku. Maj, za to upłynął pod znakiem serii "Pan lodowego ogrodu", i tylko dlatego, że chciałem w końcu zacząć czytać książki z "Kolekcji Mistrzów Fantastyki". Czerwiec, miesiąc w którym po raz pierwszy ukazał się wywiad który przeprowadziłem był to ten. Jednak bardzo zaintrygowała mnie książka "Przebudzeni Bogowie", nie tylko oryginalną okładką czy formą narracji która jest stylizowana na tworzenie teczek czy raportów. Lipiec, miesiąc który rozpoczął moją przygodę z serią "Ekspansja". Sierpień, minął podobnie jak lipiec czyli spokojnie ale w tym miesiącu przeczytałem "Żywe Maszyny". Wrzesień, to miesiąc w którym poznałem całą serię "Wojny lotosowe", w którym bardzo przypadła mi do gustu relacja głównych bohaterów. Październik, pwrót do uniwersum Mass Effect, chwila z klasyką przy Frankensteinie oraz dwie pozycje Tess Gerritsen. Listopad, trochę postapokalipsy w wydaniu uniwersum metro 2033. A w grudniu oprócz kilku książek pojawił się po długiej przerwie drugi wywiad na blogu. 


Liczba książek przeczytanych w danym miesiącu:
styczeń - 8
luty - 9
marzec - 10
kwiecień - 7
maj - 7
czerwiec - 8
lipiec - 12
sierpień - 7
wrzesień - 8
październik - 12
listopad - 10
grudzień - 9

Książki przeczytane w roku 2018: 107
Średnio czytałem w miesiącu: 8,9 książki

Moje postanowienie noworoczne to przeczytanie minimum 52 książek w 2019 oraz znalezienie jakichś twórców którzy zaintersują mnie na tyle bym przeprowadził z nimi wywiad. Z niewielką nadzieją na większą liczbę niż dwa.

A jak tam wasze podsumowanie roku? Sekcja komentarzy jest do waszej dyspozycji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…