Przejdź do głównej zawartości

Edward Guziakiewicz - Afrodyta


 Tym razem opowiem o tym dziele w sposób nietypowy. Dlaczego? To proste, nie znalazłem tej pozycji na lubimy czytać a by ją dodać musiałbym znać dokładną datę jej premiery, nie mówiąc róznież o kilku innych elementach.
Opowiadanie to, ponieważ te niecałe dziewięćdziesiąt stron trudno nazwać książką, jest z gatunku sci-fi jednakże mimo ciekawego pomysłu wykonanie niezbyt przypadło mi do gustu i gdybym stosował szkolną skalę oceniania to ta pozycja miałaby maksymalnie trójeczkę i to głównie ze względów na właśnie ciekawy pomysł, mimo że nie oryginalny oraz to iż osobiście cały gatunek sci-fi jest na drugim miejscu wśród ulubionych, tuż za fantastyką. Największym minusem opowiadania jest zbyt powierzchowne potraktowanie postaci. Ja rozumiem iż główna bohaterka, tytułowa Afrodyta jest androidem ale jest tyle świetnych motywów z tego typu postaciami które można wykorzystać, że gdy nie ma nawet jednego i od początku do końca jest ona [jak i reszta postaci], jest taka sama to aż tego wszystkiego brakuje. Żeby nie być gołosłownym jeden szybki przykład. Mamy androida który jako pierwszy, samoczynnie budzi swą świadomość. Możemy opisać jak czuje nowe elementy nie wiedząc jak je nazwać pokazuje też jego strach przed tym iż zostanie to ujawnione. Czy nie ciekawe? A to tylko jedna z naprawdę wielu opcji. Tutaj niestety tego nie ma. Opowiadanie można przeczytać ale nie oczekujcie tu niczego więcej ponad poprawnie dobry projekt.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…