Przejdź do głównej zawartości

Wojtek Miłoszewski - Kontra

No, i nareszcie książka przeczytana w jakimś normalnym tempie ;) Nie to co "Motyw X", wiem iż marudzę o tamtej książce ale czytałem ją rekordowo długo i nie zdziwie się gdy cały miesiąc będzie słaby. Ale postaram się już nie wracać do tego tematu a was zapraszam do opinii o pozycji którą niedawno skończyłem.

-------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: W.A.B
Seria: wojna.pl
Premiera: 15 maja 2019

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kontynuacja bestsellerowych powieści "Inwazja" i "Farba".
Władimir Putin, który obwołał się carem i postanawia reaktywować Imperium Rosyjskie, posuwa się za daleko. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence nie zamierza czekać, aż totalitarne plany rosyjskiego władcy pochłoną pozostałą część Europy Zachodniej. Rozpoczyna się uderzenie amerykańskich wojsk, które ma na celu zniszczenie imperialnej armii. Kontra.
Także Polska przeżywa kolejny zwrot i ponownie staje się teatrem działań wojennych. Znowu wybucha chaos, a pozbawieni reguł i aparatu państwowego ludzie muszą radzić sobie na własną rękę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tom zamykający serię. Wiecie miałem z nim pewien problem. Ponieważ jak dla mnie to cały on mógłby być niepotrzebny gdyby nie ostatnie strony części drugiej. Może na początek powiem iż dzięki stylowi pióra autora udało mi się tę książkę przeczytać w dwa dni. A sama książka jest dobra mimo zbytniego idealizowania USA. Poza tym cały czas miałem wrażenie jakby pomiędzy tomami drugim i trzecim upłynęło więcej czasu niż można to wywnioskować z fabuły. Mógłbym przyczepić się również do epilogu ale wtedy musiałbym podać kilka znacznych spoilerów, a jak sami wiecie wolę tego unikać. Podoba mi się to, że jest tutaj wiele postaci i każda z tych główniejszych ma mniej więcej tyle samo czasu na kartach powieści. Dzięki czemu nawet jeśli nie polubimy jakiejś postaci to możemy skupiać się bardziej na tych których zachowanie bardziej nam odpowiada. Jakbym miał porównać tę książkę jako całość serii to powiedziałbym iż broni się tylko "Inwazja", "Farba", w miarę okej przynajmniej poza końcówką ale "Kontra", czytana jest tylko by zamknąć serię i w niektórych momentach człowiek miał nawet ochotę napisać do autora i spytać go o akurat takie a nie inne zachowanie.


Znacie serię? Czytaliście? Macie zamiar?
Sekcja komentarzy jak zawsze cała dla was.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…