Przejdź do głównej zawartości

Rory Power - Toxyczne Dziewczyny

Muszę przyznać iż spodziewałem się skończyć tę książkę dopiero dzień później ale na szczęście miałem czas a po za tym chciałem zobaczyć w jakim momencie autorka zostawi czytelnika. Jeśli chcecie poznać moją opinię na jej temat to zapraszam poniżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 27 sierpień 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Powieść, niepodobna do niczego, co już znasz.
Minęło osiemnaście miesięcy, odkąd na szkołę dla dziewcząt Raxter nałożono kwarantannę, od kiedy Tox pogrążył wyspę i wywrócił życie Hetty do góry nogami.
Zaczęło się powoli. Z początku zaczęli umierać nauczyciele. Potem Tox przeniósł się na uczennice, wykręcając i zmieniając ich ciała. Teraz, odcięte od reszty świata i pozostawione same sobie na wyspie, dziewczyny nie wychodzą poza ogrodzenie szkoły. Tox zmienił lasy w dzikie i niebezpieczne, a dziewczyny czekają na lekarstwo, które obiecano im dostarczyć. Tox przenika do wszystkiego.
Kiedy Byatt znika, Hetty robi wszystko, by ją odnaleźć, nawet jeśli oznacza to złamanie kwarantanny i walkę z potwornościami czającymi się za ogrodzeniem. Gdy się tego podejmuje, odkrywa, że w historii Raxter kryje się znacznie więcej, niż mogłaby kiedykolwiek przypuszczać.

źródło opisu: Niezwykłe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tajemnica, izolacja i niezwykła choroba atakująca wszystko. To i jeszcze więcej znajduje się w tej pozycji. Szczerze to mam nadzieję na kontynuację ponieważ zakończenie książki jest, ale może wrócę do tego później. Na początku przejdmy do postaci. Poznajemy je w szkole z internatem znajdującej siena wyspie. Gdy rozpoczęła się zaraza obszar ten został podjęty kwarantannie i mimo iż jako czytelnicy mamy pewne podejrzenia do zachowania lekarzy i naukowców to z przyjemnością odkrywamy intrygę. Same bohaterki mimo swoistej jednowymiarowości, a przynajmniej takie się wydają przez połowę książki, w dalszej jej części nabierają nieco głębi, dają się lubić. Nie powiem aby któraś z nich pozstała w mej pamięci na dłużej ale pozostawiają po sobie pozytywne wrażenie.
Miejsce akcji. Gdzieś czytałem porównanie książki do Władców much i szczerze mówiąc jest ono nieco na wyrost. Z tamtejszą książką ma ona tylko tyle wspólnego, że jest wyspa i autorka nie podaje śmierci w delikatnych barwach. A wracając do samej wyspy, może powinienem nieco bardziej zakreślić miejsce akcji. Jest tam nie tyle wyspa, ile teren szkoły i trochę później ścieżka po zapasy. Jest coś jeszcze ale zdradzenie tej lokacji jest bardzo powiązana ze spoilerowaniem a jak dobrze wiecie staram się tego unikać.
Styl pisania. Jest przyjemny. Skłamałbym nazywając go lekkim, ale czyta się go dobrze a sceny które autorka nakreśla czytelnikowi są bardzo plastyczne.
No dobra, czas napisać coś o zakończeniu, otóż jest ono jakby zamknięciem pewnego etapu w życiu postaci ale czytelnika pozostawia z dużo większą pulą pytań niż ma to miejsce w książce. Tak prawdę mówiąc to nie dowiadujemy się niczego poza teoriami. Tak naprawdę to gdyby nie to iż na samym końcu jest "podziękowanie", to pomyślałbym iż  mam jakiś wybrakowany egzemplarz książki i coś tam jeszcze powinno być. Jakiś epilog czy cokolwiek w tym stylu a tak to mamy nie furtkę do kontynuacji a szeroko otwartą bramę.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Okładka jest trochę przerażająca, ale opis fabuły mnie zainteresował. Jeśli punkt wyjściowy jest trochę podobny do Władcy much, to pewnie by mi się spodobała, bo Władcę wspominam bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze, to czasem miałem przebłyski z Władcy much, Szczególnie patrząc na miejsce akcji które jest wyspą oraz grupę wiekową bohaterów. A okładka jest taka a nie inna ponieważ Tox ma dość nieprzyjemny wizualnie proces rozwoju ;)
   Jak będziesz miała okazję to nie wachaj się i czytaj a jak ci się uda podziel się swoją opinią.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Mam ją na półce i czeka na swoją kolej. Okładka przyciągnęła mój wzrok i opis. Takie porównania, jak tutaj, że niby książka jest jak Władcy much nie powinny się w ogóle pojawiać na okładkach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz przy debiutach twórcy i wydawnictwa łapią się wszystkiego by znaleźć odbiorców. A o ile dobrze pamiętam tutaj z takowym mamy. Jednak takie porównania powodują głównie zwiększenie oczekiwań wśród osób po nią sięgających. Jednakże książka nie jest zła. I wielka szkoda, że autorka jak do tej pory nie planuje niczego więcej z tego uniwersum.

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…