Przejdź do głównej zawartości

Corina Bomann - Mechaniczne Pająki

I kolejna książeczka przeczytana. Wiecie troszkę dłużyło mi się czytanie ostatnich stron jednak nie dlatego iż sama pozycja była słaba a raczej dlatego iż mam do przeczytania książeczkę którą przesłała mi jej autorka. Powiem Wam szczerze iż podziwiam ją za odwagę posyłając do mnie fantastykę oraz jednocześnie wiedząc iż od tego gatunku wymagam więcej. Jeśli to czytasz to wiedz, że nie mogę się już doczekać by zanurzyć się w świat który stworzyłaś, ale wróćmy do tematu posta.

------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 2015

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Londyn 1888 rok, młoda lady Violet Adair właśnie przygotowuje się do swojego debiutu w kręgach towarzyskich miejscowej arystokracji. Zachowuje pozory dobrze ułożonej panny z szacownego domu, a w zaciszu własnego pokoju i wynajętym laboratorium oddaje się pasji konstruowania wynalazków, marząc o zgłoszeniu patentu na nowoczesną maszynę.

W codziennej pracy pomaga jej zaprzyjaźniony kamerdyner o tajemniczej przeszłości.
W trakcie balu w domu Adairów dochodzi do gwałtownej śmierci jednego z gości, lorda Stantona. Śledztwo przejmuje szefowa Secret Service królowej, jednak ma do przekazania niepokojące informacje. Lord został otruty, a innym członkom parlamentu też może grozić wielkie niebezpieczeństwo. Violet rozpoczyna własne dochodzenie, aby dotrzeć do prawdy i uchronić ojca. Odkrywa spisek i trafia do kostnicy , gdzie znajduje w ciele zmarłego egzotycznego pająka… Czy ma z tym coś wspólnego mężczyzna w przepasce, którego widziała na balu? Dokąd zaprowadzi ją to dziwne odkrycie?

źródło opisu: https://bookgeek.pl/2014/11/14/zapowiedz-mechaniczne-pajaki-corina-bomann/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Książka w uniwersum tak zwanego Wieku Pary. Momentami miałem takie myśli iż czytałem o czymś podobnym już gdzieś indziej ale było to bardzo subtelne. Książka opowiada o Lady Adair, szlachcianki która z zamiłowania jest wynalazczynią, nie będę tu wnikał w przyrządy które tworzy, jednakże ma kilka oryginalnych oraz przydatnych elementów. Szczególnie jeden, z pozoru całkiem normalny a z którym nie rozstaje się prawie nigdy. Główna bohaterka wraz ze swoim majordomusem i ochroniarzem w wyniku pewnych zawirowań fabularnych wplątują się w historię pełną tajemniczych morderstw. Przez praktycznie osiemdziesiąt procent książki chciałem ponarzekać na tytuł który uznawałem za mylący, jednakże końcówka sprawiła, że jego sprawa wyjaśniła się. Wiecie co, z tego co pamiętam to większość książek z gatunku steampunk unika podawania dat, bądź ukazuje bardzo mocno różniącą się alternatywną rzeczywistość. Tutaj mamy rok 1888, i to czuć nie tylko w otoczeniu ale również zachowaniu postaci. Mimo iż główna bohaterka jest dość nowoczesną nastolatką, czy raczej młodą kobietą to w pewnych elementach widać wpajane w nią pewne postawy. Chociażby w delikatnym wątku romantycznym. Czy raczej jego zalążku. Samą książkę zaklasyfikowałbym do kryminałów z dużą dawką akcji. I to określenie ukazuje dość dobrze to co czytamy. Ogólnie te prawie cztery setki stron czytało się przyjemnie głównie przez przyjemny styl pisarki jednakże sposób prowadzenia narracji oraz osadzenie w takim a nie innym uniwersum również robi swoje. Szczerze to troszeczkę żałuję iż nie została rozwinięta historia Alfreda, czy cały wątek cyrku. W siumie to z chęcią przywitałbym całe książki poświęcone tylko tym wątkom.


Czytaliście?
Macie zamiar?
Zostawcie ślad po sobie w komentarzu. Gwarantuje każdy z nich przeczytać ;)

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…