Przejdź do głównej zawartości

Izabela Zawis - Nowy Gatunek

Cześć, pozwólcie iż zamiast tłumaczyć się małą ilością książek w grudniu czy tygodniem przerwy pomiędzy obecnym postem a poprzednim, a skupię się na czymś co mogło wam umknąć. Zmieniłem domenę przez co adres który musicie znać by odwiedzać ten blog jest krótszy. Nie oznacza to iż odchodzę od bloggera, nie mam takiego zamiaru. Jednakże wydaje mi się, że taka delikatna kosmetyczna zmiana będzie przyjemna. Sprawdźmy jak to się przyjmie. Daje tej domenie rok. Jeśli macie jakieś komentarze postaram się na wszystkie odpowiedzieć. A teraz wracajmy do książki.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Novae Eres
Premiera: 4 wrzesień 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Pewnego dnia stracisz wszystko. Nawet DNA.
Świat opustoszał z dnia na dzień. Jakiekolwiek oznaki ludzkiego życia nagle zanikły. Zwłoki płyną z nurtem rzeki, dookoła grasują krwiożercze wilki. W tej odartej z człowieczeństwa rzeczywistości spotyka się dwoje młodych ludzi: sparaliżowany od pasa w dół Alex i chora na białaczkę Amy. Ona wpada przez okno opuszczonego budynku wprost w jego objęcia, roztaczając wokół siebie zapach malin. On od razu wyczuwa, że trafił na kogoś wyjątkowego. Wspólnie rozpoczynają walkę o przeżycie. Tymczasem w Future Lab, miejscowym laboratorium, dzieją się rzeczy przerażające. Ktoś chce ulepszyć dzieło stworzenia i poddaje ludzi niebezpiecznym eksperymentom. Większość z nich nie wyjdzie stamtąd żywa…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Szczerze, to za bardzo nie wiem co mam o tej książce powiedzieć. Z jednej strony, człowiek czuje iż wszystko dzieje się zbyt szybko. Na początku patrząc na niewielką ilość stron [u mnie poniżej 300, ale ja używam mniejszej czcionki niż w standardzie], sądziłem iż jest to pierwszy tom jakiejś serii. Niestety, lub stety zależnie czy lubicie kilkutomowe historie, Nowy Gatunek został w całości zamknięty w tej jednej książce. Głównymi bohaterami są Amy i Alex. I szczerze to po swojej "przemianie", i odkryciu mocy zachowywali się jak szczeniaki w pewnym okresie życia. W sumie jak na książkę akcji jest tam dość dużo dogłębnie opisanych zbliżeń. Nie jest ich aż tyle by mówić o erotyku ale tak mniej więcej w połowie książki człowiek aż samoczynnie przeskakiwał kolejne akapity i myślał "rany skończcie już to". Powieść nie jest zła, a jej elementy zachowują się jakby nie wiedziały do której kategorii wejść w całości, przez co stoi w półkroku między fantastyką akcji a obyczajówką z elementami erotyki.
Jeśli chodzi o autorkę. Nie jest to jej pierwsza książka mimo iż ja osobiście nie miałem do tej pory do czynienia z jej twórczością. Jednak w jej stylu pisarskim czegoś mi brakowało. Niestety jest to ten element którego nie można się nauczyć a jedynie szlifować poprzez ciągłe tworzenie nowych projektów.
Ogólnie książka mimo prostego uniwersum i niewymagających bohaterów którzy odnaleźliby się w erotykach nie jest zła i nie żałuje spędzonego z nią czasu.

 Znacie?
A może chcecie poznać?
Gwarantuje przeczytać każdy komentarz.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…