Przejdź do głównej zawartości

Martyna Raduchowska - Szamanka od Umarlaków

Cześć teraz książka która czekała długo na przeczytanie. Dodatkowo książka ma podwójnego pecha. Raz to, że sama dość długo czekała a dwa to bycie tą następną po pozycji która pozostawiła mnie w stanie "wow". Ale zacznijmy od przyglądania się jej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szamanka od Umarlaków
Premiera: 17 sierpnia 2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:


Przygotujcie się na solidną dawkę znakomitego humoru, oto nowe wydanie kultowej powieści fantasy Martyny Raduchowskiej!
Kto by pomyślał, że potomkini wielkiego rodu czarodziejów, wróżbitów i telepatów zbuntuje się wobec rodzinnej tradycji… Ida Brzezińska ma osiemnaście lat i uważa magię za stek bzdur. Jak sama twierdzi, taka z niej czarownica, jak z koziego zadka waltornia. Jedyne, o czym Ida marzy, to spokojne życie młodej dziewczyny: wymarzone studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, mieszkanie w akademiku, poznawanie świata… Niestety przeszkadzają jej w tym pojawiające się ni stąd ni zowąd trupy. Widzenie zmarłych i przewidywanie śmierci ludzi żyjących to magiczny dar, długo poszukiwany przez rodziców Idy. Nie jest łatwo być medium… a dodatkowo Ida ma prawdziwego Pecha!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Z jednej strony nazwałbym tę książkę typową młodzieżówką. Jednakże minąłbym się z prawdą. Po pierwsze w dziewięćdziesięciu procentach młodzieżówek główna oś fabularna jest tylko pretekstem do wątku romantycznego. Tutaj takowego wątku brak. Dla mnie osobiście jest to zaleta a jeśli chodzi o was to musicie zdecydować sami. Nasza Ida wychowująca się w rodzinie od dawna magicznej chce prowadzić normalne niemagiczne życie. Jednakże ma ona pecha, a właściwie Pecha, ponieważ mimo iż nie ma ciała czy kilku cech postaci to można go uznać za pełnoprawnego partnera naszej bohaterki. Dodatkowo bohaterka widzi zmarłych. Nie będę zdradzał w jakiej sytuacji odkrywa ona, że życie niemagiczne nie jest jej pisane.
 Skupimy się na czymś innnym, jako, że książka jest początkiem serii to nie będę pisał o pewnej nierozwiązanej zagadki. Początek ma na celu przedstawienie nam bohaterki, pokazanie jej szkolenia, a przynajmniej jego fragmentów oraz pokazaniu kilku żartów, by sprawdzić czy czytelnikowi odpowiada on. Oczywiście nie zabrakło tutaj pierwszego zadania. Jest ono bardziej skomplikowane, niż początkowo zakładała Ida.
 Styl w jakim tworzy autorka pokazuje iż lubi ona sceny gdzie akcja przyspiesza i te wychodzą jej najlepiej. Chwile wytchnienia wydają się jakby skrócone do rozsądnego minimum. Sama książka podobała mi się, jednak nie ma jednej rzeczy która mógłbym wypunktować i powiedzieć "o właśnie za to lubię książkę". Jest to solidny początek serii i chętnie zacznę czytać Demona Luster.
Znacie książkę? Serię? A może dopiero macie zamiar poznać?
Sekcja komentarzy jak zwykle należy do was.

 Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4776067/szamanka-od-umarlakow
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu

Komentarze

  1. Kocham, uwielbiam całym serduszkiem <3 Poczekaj, co ci zafunduje w kolejnych tomach autorka xD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zamówię sobie gdy będę przeglądał ofertę księgarni ;)

      Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…