Przejdź do głównej zawartości

Maja Lidia Kossakowska - Zakon Krańca Świata tom 1

No i dalej lecimy z czytaniem Kolekcji Mistrzów Fantastyki. Zakon Krańca Świata to ostatnia seria z kolekcji. Zapraszam was na krótki tekst o pierwszym tomie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Zakon Krańca Świata
Premiera: 20 październik 2017

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nadszedł Koniec Świata.
A właściwie dwanaście Końców- każdemu wierzącemu według potrzeb. Były katastrofy ekologiczne i naturalne, wojna atomowa, atak kosmitów, zstąpienie Jeźdźców i wiele innych wersji Apokalipsy. Nieliczni sprawiedliwi szczęśliwcy trafili do swoich Rajów. Reszta ludzkości zdana jest sama na siebie i walczy o przetrwanie w świecie przepełnionym chaosem.

Lars Bergerson jest jednym z tych, którzy radzą sobie świetnie.
Jest Grabieżcą- człowiekiem, który potrafi podróżować pomiędzy wymiarami, wchodzić do Rajów i wynosić z nich wyjątkowo cenne przedmioty, zwane pryzami. Jest silny, niezależny i samowystarczalny. Nikogo nie potrzebuje, za nikogo nie jest odpowiedzialny. Do czasu, gdy na jego drodze staje Miriam- wychowana w sekcie, bezbrzeżnie naiwna, uroczo bezradna. W kłopotach, jakie ściągnie na głowę Larsa nie ma jednak nic uroczego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Książka problematyczna, nie dlatego, że jest zła czy coś w tym guście ale dlatego iż przez praktycznie ponad połowę czytelnik błędnie bierze wątek główny. Tak prawdę mówiąc to nie ma tu takiego. Ale jest inny ważniejszy motyw który pozostawia nam milion pytań. Mianowicie jak do tego wszystkiego doszło. Niby nasz Grabieżca wyjaśnia to, ale tylko w jednym akapicie i w najprostszych słowach. Może odpowiedział na dwa pytania z miliarda jakie cisną się do głowy. Jednak książka nie jest zła mimo, tego obrazu który maluje się w poprzednich słowach. Dużą rolę gra tu główny bohater który może nie należy do najprzyjemniejszych jednakże można zrozumieć jego zachowanie, a nawet z czasem zaakceptować czy polubić. Dużo gorzej jest z postacią Miriam. Tak płytkiej i prostej postaci która ma mieć poważną rolę dawno nie widziałem. Czasem miałem wrażenie jakoby była ona niczym android czy coś w tym stylu.
Jak na początek nowego uniwersum czytelnik zbyt wcześnie został wrzucony na głęboką wodę, przez co zamiast śledzić losy postaci stara sięzbudować świat i jego historię. Sama książka nie powiem aby była zła i mimo takiego narzekania dało się ją przeczytać dość szybko i chętnie sięgnę po część drugą, głównie dla zyskania informacji o świecie. Jeśli chodzi o styl autorki to jedyne co mogę o nim napisać to tyle iż jest poprawny. Nie jest zły ale nie jest też tak dobry aby było co wspominać.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Ten pierwszy tom nawet mi się podobał, głównie ze względu na zagadkę: też próbowałam dojść, co tam się naprawdę stało. Ale drugi był już dla mnie porażką na tak wielu frontach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja, jak do tej pory przeczytałem około 30% drugiego tomu. Zobaczymy cóż takiego tam będzie ;)

   Miłego dnia

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…