Przejdź do głównej zawartości

Krzysztof Haladyn - Cyfrak

Cześć, przychodzę do was z książką którą wziąłem w momencie kiedy okazało się iż ta którą miałem na celowniku okazała się drugim tomem. Może i czasem robię tak, że zaczynam od jakiegoś dalszego ale nie tym razem.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Cyfrak
Premiera: 20 czerwiec 2020

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

W zdewastowanym świecie przetrwały nieliczne, zarządzane przez korporacje Miasta. Uzależniony od cyfrowych narkotyków Neth żyje w jednym z nich, otoczonym przez pustynię RepTek Polis. Tutaj granice cywilizacji i względnego bezpieczeństwa wyznacza technologia - tam gdzie nie sięgają macki firmy panuje chaos. W Przymurzu, jednej z takich dzielnic znajduje się nielegalne laboratorium, stanowiące dla Netha i jego dilera Wiz.una łakomy kąsek. Nie przypuszczają oni jednak, że grasujący w tej dzielnicy zmutowani ocaleńcy Błękitnej Plagi, wszelkiej maści bioćpuny i zintegrowany system obronny placówki to dopiero początek ich problemów. Konsekwencje tego włamania zmienią losy całego Polis i nie tylko...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka która po okładce kwalifikowana jest do scifi, z opisu oraz lektury książki stwierdzam iż bliżej im do postapo. I to miejscami z dużymi podobieństwami do Matrixa. Na szczęście powieść posiada dużo własnych pomysłów, nie będę tutaj pisać o fabule chociaż jedno zachowanie bohatera jest tak bardzo przewidywalne, że miałem coś w stylu "może gdyby takie zachowanie dać później w fabule albo wręcz w drugim tomie to byłbym bardziej zaskoczony". Tak samo ma się wątek romantyczny. Główna postać kobieca zachowuje się dziwnie a cały tamten wątek wydaje się dodany tylko po to aby był. Jednak mimo tego narzekania książkę czytało mi się przyjemnie i chętnie dowiem się więcej o tytułowym cyfraku, ponieważ ta część informacji której dostarczyła nam druga połowa książki tylko zaostrzyła apetyt. Mała rada, jeśli planujecie przeczytać cyfraka od razu zaopatrzcie się w część drugą ponieważ zakończenie pierwszej jest w takim momencie iż od razu chce się poznać dalszy ciąg oraz to jakie komplikacje nastąpią w dalszym etapie. Powieść czyta się bardzo szybko mimo wzięcia dość przeciętnych elementów jak bohaterowie czy mrugnięcia okiem do fanów pewnego filmu a skończywszy na dość ogólnej budowie świata. Jednak oceniając powieść jest to solidne siedem na dziesięć. Słowem nie jest źle, ale czytałem lepsze. Mam nadzieję, że autor rozwinie swoje umiejętności ponieważ widać potencjał.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…