Przejdź do głównej zawartości

Pomysły na książki

Mam niewystarczającą ilość czasu by zacząć pracę nad książkami które pojawiają mi się w głowie, ale kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości postaram się to załatwić. A zatem poniżej napiszę Wam o jakich książkach myślę.

1. Wspomnienia zabójcy - mówi o mężczyźnie który od dwunastego roku życia był ćwiczony (a raczej trenowany), do likwidacji wskazanych osób. Bez pytań, emocji czy sumienia. Książka w stylu retrospekcji z pierwszoosobowym narratorem. Przez styl i formę narracji dowiadujemy się o zabójcy więcej niż ze słów.

2. Przywrócona - książka mówiąca o kobiecie porwanej oraz niszczeniu wszelkich barier. Kobiecie która jest całkowicie oddana oraz uległa wybranej osobie. Razem z mężczyzną który ją znajduje śledzimy proces odbudowy ścian oraz nauczenie jej działania w społeczeństwie. Gatunek to horror psychologiczny.

3. Dziennik - to jest książka retrospekcja w świecie post-apokaliptycznym. Powiedziałbym, że epidemia zombie, ale to byłoby zbytnie uproszczenie. W książce tej ludzie żyją w osadach a poza nie wychodzą tylko dobrze wyposażone postacie. Podczas jednego z takich wypadów znajdują dziennik. To co w nim się znajduje to właśnie dowiadujecie się w dalszej części książki. Wiem, że dawanie końca na samym początku może być strzałem w kolano, ale tak to ułożyłem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…