Pomysły na książki

Mam niewystarczającą ilość czasu by zacząć pracę nad książkami które pojawiają mi się w głowie, ale kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości postaram się to załatwić. A zatem poniżej napiszę Wam o jakich książkach myślę.

1. Wspomnienia zabójcy - mówi o mężczyźnie który od dwunastego roku życia był ćwiczony (a raczej trenowany), do likwidacji wskazanych osób. Bez pytań, emocji czy sumienia. Książka w stylu retrospekcji z pierwszoosobowym narratorem. Przez styl i formę narracji dowiadujemy się o zabójcy więcej niż ze słów.

2. Przywrócona - książka mówiąca o kobiecie porwanej oraz niszczeniu wszelkich barier. Kobiecie która jest całkowicie oddana oraz uległa wybranej osobie. Razem z mężczyzną który ją znajduje śledzimy proces odbudowy ścian oraz nauczenie jej działania w społeczeństwie. Gatunek to horror psychologiczny.

3. Dziennik - to jest książka retrospekcja w świecie post-apokaliptycznym. Powiedziałbym, że epidemia zombie, ale to byłoby zbytnie uproszczenie. W książce tej ludzie żyją w osadach a poza nie wychodzą tylko dobrze wyposażone postacie. Podczas jednego z takich wypadów znajdują dziennik. To co w nim się znajduje to właśnie dowiadujecie się w dalszej części książki. Wiem, że dawanie końca na samym początku może być strzałem w kolano, ale tak to ułożyłem.

Komentarze