Kajko i Kokosz: Obłęd Hegemona

Wiem, że to komiks a ja zwykle opiniuję książki jednak dla tego komiksu zrobię wyjątek. Ta seria komiksów to wspomnienie mojego dzieciństwa i gdy tylko dowiedziałem się o nowym komiksie z serii, zamówiłem go od razu gdy był dostępny w wyznaczonej księgarni.
Próba wskrzeszenia legendarnej serii komiksów śp. Janusza Christy wyszła ...

Na początku trochę informacji, do starcia z legendą w szranki stanęli panowie Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk, Tomasz Samojlik, są to scenarzyści i rysownicy. Efektem tego mamy cztery krótkie historie w których pierwsze skrzypce wiodą zbójcerze, Miluś, Kajko i Kokosz oraz Łamignat.

Tak naprawdę to takie zadanie z góry było skazane na porażkę. Dlatego iż oczekiwania urosły do takich rozmiarów, że niemożliwe było ich spełnienie. W dziełach widać było, że twórcy bali się robić coś więcej niż narysowanie we własnym stylu postaci. Dlatego też każda z tych historii to nie tyle nowa przygoda czy zeszyt takich bohaterów jakich znamy lecz coś w stylu "opowiem wam co się działo nim wszyscy się poznali".

Tu jestem rozdarty z jednej strony mówię jako fan Kajka i Kokosza mówię 2/6
Za to z drugiej strony, za próbę obudzenia legendy i pokazania jej młodszym czytelnikom starając się zachować oryginalny klimat 4/6

Komentarze