Jolanta Żuber - Amelia [PRZEDPREMIEROWA]

Książka dziś 14 listopada pojawiła się na Legimi i dziś ją przeczytałem w całości. Jednakże mimo tego iż objętościowo jest ona niewielka to pozostaje w pamięci na dłużej.


-------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: ridero
Premiera: 15 listopad 2023

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Fobia społeczna, z którą zmaga się Gabriel Barski, sprawia, że jego małżeństwo powoli gaśnie. Dwa tygodnie w Zakopanem zdają się dla nich ostatnią deską ratunku, ale romantyczna idylla szybko zamienia się w koszmar.
Gdy fikcja zaczyna mieszać się z rzeczywistością, a na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety, już nic nie jest takie samo. Co takiego ukrywa Amelia? I jak daleko sięgnie obsesja Gabriela?

-------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Do tej powieści najlepiej pasuje kategoria thriller. I to thriller z gatunku tych psychologicznych. A przez to, że powieść ma lekko ponad dwieście stron to każda nawet pozornie nieistotna część powieści może okazać się kluczowa. Dlatego nawet nie będę wspominać o warstwie fabularnej. 
Sama powieść jest praktycznie teatrem jednego aktora. I mimo, że istnieją inne role i są bardzo kluczowe oraz dobrze napisane to mamy jedną postać na pierwszym planie i wgląd w umysł tej jednej postaci. A jest to wgląd niezwykle interesujący. 
Jeśli chodzi o styl pisania oraz język jakim posługuje się autorka to chyba wystarczy napisać iż gdy zacząłem czytać to nie potrafiłem się oderwać i poznałem tę powieść w jeden dzień.
Jeśli lubicie thrillery oraz teatry jednego aktora to z czystym sumieniem mogę polecić Wam Amelię. Nie zawiedziecie się.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze