Kel Kade - Smoki i Demony

Mam mały problem z tą powieścią. Niby świetna a czegoś mi brakuje i nawet nie wiem czy sięgnę po kolejny tom mimo momentu w którym zostawia Nas autorka.

----------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 14 czerwca 2024

--------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

(Wydanie I, Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin-Warszawa, 2023) "Smoki i demony" - W basenie Morza Souelskiego wrze. Wszędzie, gdzie pojawił się Mroczna Nowina zapanował chaos. Królestwa walą się w gruzy, Ashai tkwi w jadowitym uścisku Caydeana a los milionów leży na szali. A Rezkin...wyrusza by ratować przyjaciela. Tak każą Zasady, a jeśli stoi to w sprzeczności z dobrem Imperium, to tym gorzej dla Imperium. W drodze do zjednoczenia i pokoju padnie jeszcze wiele ofiar. Wiele łez zostanie wylanych i wiele krwi wsiąknie w beznamiętną ziemię. Wzrastająca fala gniewu w końcu zmiecie wszystko, co napotka na swojej drodze i uderzy w ostateczną przyczynę wszystkich nieszczęść - Rezkina. Człowiek nie miałby żadnych szans w tym starciu. Jednak Rezkin nie jest człowiekiem. Jest burzą.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Z jednej strony powieść jest świetną książką akcji z dużą ilością przygód ale z innej mam wrażenie, że w tym tomie autorka chciała pokazać zbyt wiele świata i pokazać jak jest bogaty. Może i taki zabieg by zadziałał, ale gdyby rozbić ogrom i budowę świata na wszystkie tomy a nie tak nagle w czwartym tomie zrzucać na czytelnika całą masę nowości. Dodatkowo budowa czy zachowanie postaci nie są zbyt rozbudowane. Szczerze to mam pewne opory przed poznaniem kolejnego tomu serii i to nawet jeśli "Smoki i Demony", pozostawiły po sobie bardzo dużo pytań bez odpowiedzi. Po za tym jak sobie teraz myślę o książce to coraz bardziej widzę spadek formy w serii. A już najgorsze iż to co przyciągnęło do serii w pierwszym tomie praktycznie znikło. Tak naprawdę to lepiej po raz enty przeczytać czy wysłuchać serii z Virionem Andrzeja Ziemiańskiego niż śledzić losy Rezkina a gdy jednocześnie słucham audiobooka Viriona oraz czytam Kroniki Mroku widzę o ile lepszą jest powieść A. Ziemiańskiego i to pod każdym względem. Bohaterowie, świat, humor, sceny walki które mimo że w Kronikach Mroku są jedną z lepszych to są powieści gdzie nawet te są lepsze. Po tym tekście pewnie możecie pomyśleć, że Smoki i Demony są złe ale to nieprawda. Po prostu w porównaniu z wcześniejszymi tomami oraz innymi książkami wypada blado. To taki, typowy średniak ale w porównaniu z początkowymi tomami serii to naprawdę muszę poważnie się zastanowić czy kontynuować poznawanie tej historii.


Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5035706/smoki-i-demony
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze