Przejdź do głównej zawartości

Baśnie Barda Beedl'a - pierwsze wrażenia

Spójrzcie co dostałem dzisiaj. Jeszcze nie czytałem książeczki ale moje pierwsze oceny na podstawie tego co mam w łapkach są pozytywne ale mogłoby być wyższe. Nie zrozumcie mnie źle, książeczka jest bardzo ładna a ilustracje  bardzo ciekawe i klimatyczne (możecie zobaczyć rysunek przy bajce którą powinniście znać), jednak  największym minusem (może to słowo zostało użyte troszkę na wyrost), jest sama objętość oraz ilość baśni. Książeczka ma tylko i wyłącznie sto czterdzieści stron, na których zmieściło się pięć bajek plus wstęp i "Przesłanie od Georgette Mulheir dyrektor generalnej Lumos". To jest mało, i jestem pewny, że w uniwersum Harrego Pottera jest więcej takich bajek. O samych bajkach postaram się napisać coś więcej po ich lekturze.
Jeszcze taka mała informacja. Z tego cyklu pojawiły się jeszcze "Fantastyczne Zwierzęta" oraz "Quidditch przez wieki", które również będę miał. Raczej nie w marcu ale może w połowie kwietnia zamówię je.


----------
Dodatkowo taka mała informacja, aktualnie czekam na informację z sieci RUCH, iż moja paczka (która została już wysłana dwa dni temu), znajdzie się w odpowiednim kiosku. Najbardziej irytuje mnie system aktualizacji "śledzenia przesyłek", człowiekowi wydaje się, że w ogóle nic się tam nie zmienia. Jednak możliwe, że to przez napięcie spowodowane czekaniem na książki które znajdują się w paczce. Gdy już będę je miał to na pewno zostaniecie poinformowani.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…