Przejdź do głównej zawartości

Remigiusz Mróz - Rewizja

 Rewizja, trzecia część o przygodach pewnej pani prawnik i jej podopiecznego, lub inaczej mówiąc praktykanta. Rzadko piszę o poszczególnych częściach serii gdyż nie lubię się powtarzać co do jakości czy stylu pisania ale w tym przypadku zrobiłem wyjątek. Jednym z powodów był fakt dość dużej płodności pisarza w kwestii wydawania nowych dzieł. Z drugiej jest to spowodowane swoistym stwierdzeniem, że przecież to Polski twórca i trzeba jakoś to podbić. Mimo iż niezbyt podobają mi się niektóre wątki oraz decyzję podjęte w "Rewizji", to jestem w stanie je sobie wytłumaczyć. Oczywiście jestem ciekaw kolejnych tematów z cyklu Chyłka & Oryński, ale trzeba je dawkować by przejadła się. Ogólnie książka trzyma poziom poprzednich tomów i jeśli oczekujecie lektury napisanej przyjaznym językiem i akcji w każdym jej momencie to nie pożałujecie dania jej szansy.

P.S.: Ostatnio jest pewna nagonka na autora. Za to, że przybrał szwedzki pseudonim i napisał coś niezgodnego z prawdą. Ale pamiętajcie, że to twórca i on NIE MUSI każdej swojej książki opierać w 100 % na faktach, gdyby tak było pisałby biografie czy coś w tym stylu (zdaje sobie sprawę, że ten gatunek również ma pewne podkoloryzowanie faktów). Większość tego całego szumu robią osoby zazdrosne o ilość książek które wydał (notabene jest ich dużo), i próbują wymusić coś co w języku marketingowym nazywane się "nasyceniem rynku", a nawet "przesyceniem". Jednak takim sposobem tylko napędzają mu większą popularność i osoby które dotychczas omijały jego twory myślą "zobaczymy o co tyle szumu".

Dodatek w wersji audio:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…