Tom Huddleston - Pustynny Świat

Wydawnictwo: Wilga
Premiera: 15 kwietnia 2021

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Pełna zwrotów akcji kontynuacja powieści „Zatopiony świat”!
Historia osadzona jest w świecie zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.
Pustynie dawnej Ameryki Północnej przemierza złowroga armia. Ma przed sobą jeden cel, którym jest pokonanie śmiertelnych wrogów – Wodniaków. Kara i Joe mają przed sobą misję, od której powodzenia może zależeć los ludzkości. Czy zdołają przebyć najeżoną niebezpieczeństwami drogę przez kontynent na czas, by zapobiec wojnie?


----------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początek małe stwierdzenie, jest tutaj mniej akcji niż w poprzednim tomie a zakończenie mimo zamkniętej formy oraz domknięcia wątków pozostawia nieśmiałą nadzieję na powrót do serii w trzeciej części. Ta część podobała mi się bardziej niż poprzedniczka, która notabene nie była zła. Wydaje mi się iż było to spowodowane właśnie większą ilością postaci. Może i nadal nie są one ukazane z dużą ilością warstw ale dzięki takiej ich ilości mniej się zwraca na to uwagę. Jakbym miał porównać tę powieść do jakiegoś filmu to weźcie jakąś produkcję drogi z dodatkiem akcji. 
Chętnie dowiedziałbym się więcej o Erze Technologii oraz jej końcu jednakże rozumiem dlaczego postacie zamiast zwracać uwagę na przeszłość starają się przeżyć w takim świecie jaki zastali. Powieść czyta się bardzo szybko a cała seria jest idealna do zabaw typu "maraton czytelniczy".
Jeśli chodzi o język jakim książka jest napisana to mogę tylko napisać iż jest przyjemny. Może trochę opisy są zbyt powierzchowne, ale rozumiem taki zabieg. Jednakże mimo tej powierzchowności jestem w stanie wyobrazić sobie ten świat i poszczególne jego elementy.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4963244/pustynny-swiat

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze