Tom Huddleston - Zatopiony Świat

Wydawnictwo: Wilga
Premiera: 26 luty 2020

-----------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Kara i Joe zarabiają na życie, zajmując się wyławianiem z zatopionego miasta cennych dla kolekcjonerów przedmiotów. Życie dwójki przyjaciół wywraca się do góry nogami, gdy przypadkowo wchodzą w posiadanie tajemniczej mapy.


-------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka którą otrzymałem razem z tomem drugim a która szczerze nie była mi znana. Jest to ciekawa młodzieżówka i to raczej dla osób do 14-16 lat maksymalnie. Mi przypadła ona do gustu mimo pewnej prostoty w budowie całokształtu. Mamy tutaj świat który bardzo przypominał mi taki niemłody już film "Wodny Świat" z 1995 roku [Waterworld], ale tylko w tej kwestii iż w powieści poziom mórz i oceanów podniósł się dość mocno i nadal się podnosi. Kara i Joe, dwoje głównych bohaterów mieszkają w Londynie, a raczej tym co z niego pozostało i pracują jako dostarczyciele rzeczy zatopionych zleceniodawcom. W wyniku pewnych okoliczności zostają wplątani pomiędzy rozgrywkami między stronami konfliktu. 
Jeśli chodzi o budowę postaci to ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć. Towarzyszyć w ich przygodach było przyjemnie, ale czułem się jak podczas oglądania filmów akcji. wiecie, nie ważne jaka jest scena w żadnym momencie nie obawiałem się o życie czy zdrowie bohaterów. Pewnie w innych książkach, skierowanych do bardziej dorosłych widzów uznałbym to za wadę ale tutaj nie. Bardzo przyjemnie było czytać tę lekką młodzeżówkę akcji w świecie postapokalipsy. Może nawet dzisiaj zacznę czytać część drugą. Ponieważ jestem ciekawy cóż tam autor napisał. Jednakże na tych trzech setkach kartek mamy historię od "a" do "z". 


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu

Komentarze