Katarzyna Wycisk - Krew Nowych Bogów

O rany, i w tym właśnie momencie trafiłem chyba na moment napisania najtrudniejszej opinii od początku zabawy z blogiem. Książka jest świetna, nawet bardzo a ja muszę teraz "wyjść z siebie, stanąć z boku i spojrzeć na chłodno". Jak mam spojrzeć "na chłodno", na książkę która moim zdaniem jest 10/10? Serio, każdemu fanowi fantastyki obowiązkowo polecam tę pozycję.

-------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Katarzyna Wycisk
Seria: Nowi Bogowie
Premiera: 14 sierpnia 2021


---------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Tysiące lat temu Wielka Wojna zniszczyła Alaris. Większość rasy ludzkiej zginęła, a ci, którzy przeżyli, zamieszkali w Gnieździe – osadzie zbudowanej przez bogów.
Obecnie dla potomków ocalałych bogowie są nie więcej niż wspomnieniem, a światem władają aniołowie, pod których rządami życie człowieka to pasmo strachu i cierpienia.
Moon żyje pod kloszem. Jej brat Tristan dba o ich utrzymanie i robi, co może, by chronić siostrę. Lecz jedna noc zmienia wszystko.
Od feralnych wydarzeń mijają lata. Moon przystępuje do grupki buntowników, którym pewnego dnia tajemnicza kobieta oświadcza, że zna sposób na zabicie ich wspólnego wroga. Czy to naprawdę jest możliwe?
sklep autorki:
www.katarzynawycisk.com

------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Krew Nowych Bogów jest pierwszym tomem najnowszej serii autorki znanej do tej pory jedynie z młodzieżowego urban fantasy Falcon. Tym razem autorka spróbowała swoich sił w stworzeniu całkowicie nowego uniwersum. 
Budowa Świata, Alaris to świat po czymś co w legendach nazywane jest Wielką Wojną, na kartach powieści dowiemy się wiele oraz wiele rzeczy których chcielibyśmy się dowiedzieć ale swoją rolę zaintrygowania pełni. Ale wracając do świata. Składa się on z trzech wysp oraz Bezkresnego Morza. Wyspa Ostatnich na której to jest Gniazdo, miasto w którym poznajemy wszystkich naszych bohaterów, Wyspa Skrzydeł oraz najmniejsza Wyspa Wiecznego Ognia, o samych wyspach dowiadujemy się trochę z dołączonej do wydania mapy oraz oczywiście kart powieści ale chciałoby się więcej. W tym świecie panuje hierarchia. Aniołowie na samej górze, ich słudzy aniołowie, długo, długo nic i na końcu ludzie. Krótkowieczni, słabi, walczący ze sobą ludzie. 
Bohaterowie, wiecie tutaj jest tak dużo postaci które w innych powieściach byłyby na pierwszym planie iż ciężko znaleźć tych naprawdę głównych. Dlatego też wspomogę się zakładkami i uznamy iż ta czwórka jest na pierwszym planie. Moon, Tristan, Drake, Lavena. Te cztery postacie poznajemy dość dobrze i jesteśmy w stanie polubić je. Powiem nawet iż po jakimś czasie tłumaczymy sobie ich poczynania, kłócimy się czy dyskutujemy. Jednak oprócz tej czwórki jest jeszcze wiele takich które pojawiają się rzadziej ale mimo to są tak charakterystyczne, że szybko zapadają w pamięć i nawet rozmowach postaci epizodycznych na samo wspomnienie wiemy o kogo chodzi. Szczerze to nie pamiętam kiedy postacie literackie wydawały mi się tak żywe jak tutaj. 
Akcja, Alaris jest brutalnym światem który z nikim się nie cacka. Pełen niebezpiecznych stworzeń a najmniejszy błąd czy to z braku wyszkolenia, szczęścia czy umiejętności szybko zakończy się śmiercią. Nie wiedziałem, że powiem to o Gnieździe ale jest ono stosunkowo bezpieczne. Ale nie miałem o tym pisać. Powieść jest obłożona wieloma scenami walki a każda z nich jest tak umiejętnie napisana iż ze wszystkimi szczegółami maluje się w naszej wyobraźni. 
Styl, cóż ja mogę napisać. Te lekko ponad czterysta stron dzięki umiejętnościom autorki, jej barwnego oraz realistycznemu stylowi pisania trafiają na miejsce przeczytanych bardzo szybko. Sam gdybym miał czas i dwa dni na nic innego oprócz czytania ukończyłbym ją. 
Podsumowując, Krew Nowych Bogów jest idealnym początkiem serii oraz powieścią która bardzo wysoko zawiesza poprzeczkę nie tylko kolejnym częściom serii ale też wszystkim innym dziełom pisarki. Polecam serdecznie każdemu fanowi fantastyki.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4975953/krew-nowych-bogow
Książkę można nabyć w sklepie autorki:

Komentarze