Patricia Briggs - Wilczy Trop

I kolejna świetna książeczka poznana. Wilczy Trop jest przyjemną, lekką książeczką a te czterysta stron jest krótkie. Na szczęście ta seria ma sześć części.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka: Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 3 czerwiec 2022


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy: 

W stadzie wilkołaków Omega jest jak szaman wśród ludzi - ponad podziałami, rozgrywkami i wewnętrznymi walkami. Omega jest silna, niezależna i odważna. Jest siłą i harmonią swojego stada. Chyba, że zostanie przez to stado złamana. Wtedy przyniesie mu zagładę.
Anna Latham była rozsądną dziewczyną i nie wierzyła w istnienie wilkołaków. Do dnia, kiedy nie została brutalnie zaatakowana i przemieniona. Nowe życie okazało się czymś znacznie gorszym, niż najczarniejsze opowieści grozy.
Doprowadzona do skraju wytrzymałości dziewczyna robi coś, czego nigdy nie zrobiłby żaden wilkołak - łamie zakaz Alfy swojego stada. To jedno zdarzenie zmieni całe jej życie.
Wydaje się, że teraz wszystko się ułoży: koszmar stada z Chicago się skończył, u jej boku pojawił się Towarzysz, o jakim marzyłaby każda wilczyca a ośnieżone góry Montany zapraszają do radosnej gonitwy za zwierzyną.
Niestety, istnieją na świecie rzeczy straszniejsze od wilkołaka. I Anna za chwilę się o tym przekona.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

W serii książek alfa i omega poznajemy bliżej hierarchię wilkołaków. I to z perspektywy wilka który mówi o sobie Egzekutor, jednego z alf czyli bardziej dominujących osobników oraz Omegi, która mimo pewnego "stażu" jako wilk utrzymywana była w niewiedzy. W pewnym momencie dochodzi u niej do załamania i pomimo zakazu dzwoni do głównego alfy.
Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza zaczynająca się tym co opisałem oraz nazwijmy to enigmatycznie "posprzątaniem", wśród stada Chicago. Miejscu z którego pochodzi główna bohaterka Anna. Część druga przenosi akcję w góry Montany gdzie ma odpocząć i poznać co znaczy być wilkiem oraz nauczyć się czerpać radość z tego zamiast mówić o nich jak o potworach. Oczywiście, że w książce jest wątek romantyczny tutaj nazywany "wybraniem wilka za towarzysza", i miałem lekką nadzieję, że przeszłość bohaterki będzie bardziej wyhamowywać tego typu elementy to tak po prawdzie nie ma ich dużo i są o wiele lepiej napisane niż w innym cyklu którego nie będę tu wymieniać z nazwy. Ciekawi mnie również budowa postaci a dzięki narracji która skacze pomiędzy ukazywaniem sytuacji to z perspektywy alfy oraz omegi, możemy zauważyć jak diametralnie postrzegają te same sceny. Uspokoję tych z was którzy uważają niż mamy tu napisane dwa razy te same sceny tylko z różnej perspektywy. Nie, nie ma duplikatów scen, to bardziej jak przy filmach gdzie najpierw słuchamy myśli jednego bohatera a później drugiego. 
Jeśli chodzi o sceny akcji, to są obecne. Nawet jest ich dość sporo jednak w tej części mamy bardziej wprowadzenie do świata oraz tym czym są poszczególne rodzaje wilkołaków. I mimo kilku elementów nadal nie znamy większości mocy Omegi, która jest jedną z najrzadszych rodzajów. 
Jak mógłbym podsumować tę pozycję? Lekka, łatwa i przyjemna, idealna by rozłożyć się wygodnie z ulubionym napojem w zasięgu ręki oraz zawieszeniem tabliczki "nie ma mnie dla nikogo, czytam". Zwłaszcza po ciężkim dniu, tygodniu, miesiącu w pracy. 
A zapomniałbym, jest to tom pierwszy z sześciu, jednakże nie musicie obawiać się iż jest tu nierozwiązana zagadka czy, że cała książka jest wstępem do rozwinięcia oraz zakończenia głównego wątku w dalszych częściach. Główna oś fabularna została napisana od "a", do "z". Tak, że jeśli będziecie chcieli poznać dalsze przygody postaci poznanych w Wilczym Tropie to możecie sięgnąć po kolejne tomy a jeśli nie, śmiało uważajcie tę powieść za jednotomową.
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze