Katarzyna Wycisk - Freak. Naucz mnie oddychać [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, wybaczcie że nie było mnie na blogu od dłuższego czasu ale te temperatury na zewnątrz w ogóle odbierały wszelką chęć do czegokolwiek oprócz leniuchowania. Jednak to, że nie było nowych wpisów na blogu nie oznacza, że nie czytałem. Czytałem książki które już raz poznałem. Jak serię Jacka Campbella czy Evana Currie a z naszego polskiego podwórka przeczytałem po raz "nie wiem już sam który", Zapomnianą Księgę Pauliny Hendel której piąty tom już niebawem a ja na miliard procent go przeczytam. Oprócz tego audioteka i jej seriale oraz produkcje dostępne w ramach abonamentu, ten serwis bardzo pomaga mi w pracy. Wiecie słuchawka w ucho, odpalam jakiś materiał i mogę jednocześnie pracować i "czytać", a że pracuję fizycznie to potrzebuje obu rąk i korzystanie z tradycyjnej książki jest utrudnione, nie mówiąc o tym, że może ona później wyglądać nieatrakcyjnie. 
Dobra, ale rozpisałem się a jesteśmy tu dla najnowszej książki Katarzyny Wycisk zatytułowanej "Freak. Naucz mnie oddychać". W skrócie podobała mi się i to bardzo. A chętnych na coś więcej zapraszam do tekstu poniżej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Katarzyna Wycisk
Premiera: 25 sierpień 2022

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Reiner miał wszystko: pracę marzeń w Państwowej Straży Pożarnej, kobietę, z którą chciał spędzić resztę życia i prawdziwych przyjaciół – braci z jednostki.
Podczas akcji gaśniczej mężczyzna zostaje ciężko ranny, a jego stan wyklucza go z dalszej służby. Ogień pozostawił ślady na ponad połowie jego ciała, uszkadzając również płuca.
Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej Reiner musi uporać się ze swoimi emocjami i pogodzić z odejściem niedoszłej narzeczonej.
Los stawia na jego drodze Natalię – piękną, przebojową kobietę wyrażającą siebie poprzez muzykę.
Na pozór szczęśliwa piosenkarka za uśmiechem kryje niejedną tajemnicę i tylko kilka osób zna jej mroczną przeszłość, od której uciekła dziesięć lat temu.
Poznaj historię siostry bohatera bestsellerowej powieści EPI. Nie pozwól mi upaść.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku chciałbym się usprawiedliwić. Nie dam tej powieści 10/10, mimo iż w stu procentach na to zasługuje. A to dlatego, że za mało tego gatunku czytam aby z czystym sumieniem wystawić maksymalną ocenę. Książka jest świetna, ma postacie w których widać iż mają jakąś przeszłość, ba ta przeszłość wpływa na ich przyszłość. Nie określa jej w dokładnie ale pokazuje jak mają ją rozumieć. To jest trudne i wielu bardziej doświadczonym twórcom taka sztuka nie wychodzi, Tym bardziej ukłony dla autorki za stworzenie takich a nie innych postaci. Z własnego doświadczenia wiem, że nie należy to do prostych zadań. Nie mam zamiaru zdradzać niczego fabularnego co nie zostało zdradzone w opisie wydawcy zwłaszcza, że do premiery książki zostało jeszcze trochę czasu, ale kilka elementów będzie. Nie martwcie się, ja też nie lubię spoilerów.
Dobra, od początku. Freak. naucz mnie oddychać, jest drugim tomem serii Nieustraszeni, jednakże mimo iż wskazane jest znać część pierwszą to teoretycznie można ją czytać bez znajomości. Racja ucieknie Wam wiele ciekawych "mrugnięć oka", jednakże jest to możliwe. Muszę Wam się do czegoś przyznać. Możecie uznać mnie za nieczułego drania albo wręcz potwora ale nie płakałem na tej słynnej scenie z pierwszego Króla Lwa. Piszę to dlatego, żeby pokazać iż mimo że nigdy nie miałem tak że jakaś książka czy film mną zawładnęła na tyle bym wzruszył się i zapłakał to odczuwałem ciepłe uczucia do postaci i chciałem aby ich historia zakończyła się bez złamanych serc. Czy tak stało się tutaj, musicie sprawdzić sami. 
Samą książkę czyta się bardzo szybko i nawet nie wiadomo kiedy poszczególne dziesiątki czy setki stron przelatują. Tak naprawdę to nie wiem za bardzo co napisać o tej powieści by nie być brany za kogoś reklamującego produkt i ukazującego tylko jego zalety. Bo ja widzę tylko jedną wadę tej książki. Za szybko się kończy. Serio, chciałoby się aby była ona trzy razy dłuższa, ale podejrzewam, że nawet wtedy narzekałbym na to iż jest zbyt krótka. Polecam ją wszystkim, nie tylko fanom romansów. Ale przede wszystkim tym którzy mają dość prostych bohaterów którzy zakochują się w sobie na pstryknięcie palca i których charaktery zmieściłyby się w małym palcu. Tutaj jest to coś co sprawia iż zaczynasz się zastanawiać czy gdzieś naprawdę nie żyją takie postacie a historia nie jest spisaną kroniką ich losów.

Komentarze