Alina Duchnowska - Bariera [PRZEDPREMIEROWA]

I kolejna książka którą dostałem bezpośrednio od autorki. Bardzo dziękuję autorce za odwagę do ukazania swojego dzieła innym. W skrócie to podoba mi się ta pozycja i z jednej strony powiedziałbym czytajcie tę pozycję a z drugiej czekajcie na kolejne tomy ponieważ zakończenie zostawia nas z wieloma pytaniami.

----------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Alina Duchnowska selfpublishing
Seria: Klan smoka
Premiera: 10 październik 2022

-------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Chłopiec, który odkrywa w sobie moce grożące zagładą wszystkiego, co kocha.
Żyjący w lesie pustelnik o specyficznym poczuciu humoru.
Magini pochodząca z tajemniczej Świątyni.
Lojalna wojowniczka.
Kat ścigający uciekającą ofiarę.
Nieudane, rzucone w panice zaklęcie na zawsze odmieni losy ich wszystkich.

„Klan Smoka. Bariera” to opowieść o magii, która zamiast tworzyć nowe możliwości, niszczy wszystko, co miało znaczenie. O bezradności i rezygnacji, mierzeniu się z poczuciem winy i depresją. To również historia kobiet sprzeciwiających się usankcjonowanej prawnie przemocy i dyskryminacji. Przede wszystkim jednak to wzruszająca baśń o miłości, która nie miałaby prawa się narodzić, gdyby zaklęcia działały tak, jak powinny.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Jak wiecie pierwsze tomy z serii mają trudne zadanie. Zwłaszcza pierwsze tomy z fantastyki której twórca zdecydował się na samodzielne wydanie bez pomocy wydawnictw, firm marketingowych i tym podobnych. To jest trudna droga, zwłaszcza, że nadal wśród niektórych czytelników ten model biznesowy jest kojarzony z czymś innym co nie jest pozytywnie widziane. Ale wróćmy do książki.
Najbardziej spodobał mi się zarys całego uniwersum. Brutalny, dojrzały, bezpardonowy. Oczywiście jak to w fantastyce jest magia oraz coś w stylu średniowiecza. Jednak tutaj jesteśmy wrzucani w rolę kogoś z zewnątrz. Nie będę zdradzał za wiele o świecie ponieważ odkrywanie kolejnych jego elementów jest ciekawe. 
Postacie. Tak po prawdzie to dowiadujemy się więcej tylko o jednej postaci, mimo że stale ktoś nam towarzyszy. To wszyscy mają przed nami sekrety. Zdaję sobie sprawę iż jest to zamierzony zabieg i nie mówię tego jako wada. 
Akcja powieści. Tutaj jest różnie. Są momenty szybkie ale jest trochę takich gdzie teoretycznie akcja jest powolna ale poznajemy więcej charakteru bohaterów. Znacie moje podejście do wątków romantycznych. I kiedy widziałem zalążki tego wątku miałem co do niego naprawdę wielkie obawy. Tak naprawdę to nadal nie wiem czy postawienie go tak wysoko na planie przedstawienia jest dobrym wyjściem i nie sprawi, że autorka będzie musiała zmienić gatunek z fantastyki na romans ale na razie jest ciekawie. Czego chciałbym więcej? Na pewno elementów dziejących się tam gdzie nie ma naszych głównych, wybaczcie iż mówię tak enigmatycznie ale chętnie dowiedziałbym się więcej o tajemniczej Świątyni oraz o jej początkach. I dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.
Czy polecam książkę? To trudne pytanie. Z jednej strony tak, ponieważ jest to bardzo ciekawa pozycja i intrygującym uniwersum. Z drugiej przez zakończenie powiedziałbym byście poczekali do premiery kolejnego tomu. Albo chociaż nabyli część pierwszą krótko przed premierą drugiej by oczekiwanie na kontynuację nie było zbyt długie. 
Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze