Vaishnavi Patel - Kajkeji

Książka która przekonała mnie do siebie głównie piękną okładką. Na szczęście jej treść jest równie dobra. I mimo, spokojnego tempa jest ona godna polecenia.


-------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 13 marzec 2024

-----------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Kaikei.
Jedyna córka radży warta tyle, ile dla królestwa warte jest zawarte przez nią małżeństwo.
Bezradne dziecko wygnanej matki.
Pomijana, milcząca siostra.
Żona, która uratowała męża na polu walki.
Mądra przywódczyni, zasiadająca w radzie królestwa Kosali.
Czuła matka.
Wyrodna matka.
Okrutna zdrajczyni.

Całe życie walczyła. Z tradycją, mężczyznami i bogami. Chciała mieć głos, odcisnąć swój ślad na obliczu świata. Po przejściu kamienistych ścieżek, po przekroczeniu własnych granic i poświęceniu wszystkiego, co kiedykolwiek ukochała, pozostanie jej tylko obraz śmierci, widziany raz za razem pod zamkniętymi powiekami.

Oto jej spuścizna.

--------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Intrygująca powieść i mimo, że na początku nie polubiłem się z główną bohaterką głównie, przez to jak wykorzystywała swoje moje oraz uważała iż tylko ona jest źle traktowana to z czasem jej zachowanie uległo zmianie i dorosła oraz zaczęła być lepsza. Może i znam inne bohaterki książek które wydają mi się lepiej stworzone obraz Kajkeji jest bardzo dobrze stworzony. Sama powieść oprócz pojedynczych scen akcji jest raczej z tych powolnych i relaksujących. Chociaż to słowo nie do końca pasuje ponieważ Kajkeji ma w sobie wiele dodatkowych warstw które mogą umknąć jeśli człowiek nie pozwoli pochłonąć się książce całkowicie. Nie będę Wam pisać co się dzieje w książce aby nie otrzeć się o spoilery ale te pięćset pięćdziesiąt stron jakby znaleźć czas można by przeczytać w dwa, góra trzy dni. Mi to zajęło troszkę dłużej ale nieważne. 
Podoba mi się również wpleciona tam mitologia oraz ukazanie tego jak z czasem główna bohaterka odnosi się do niej. 
Powieść poznałem w wersji fizycznej, cyfrowej i po przesłuchaniu fragmentu audiobooka gdy kiedyś najdzie mnie ochota na powrót do niej to najpewniej skorzystam z wersji audio, dzięki czemu będę mógł słuchać książkę w czasie pracy. Polecam tę powieść każdemu kto czuje przesyt powieści gdzie akcja goni akcję i czują się nimi zmęczeni. Przy Kajkeji odpoczniecie oraz nabierzecie nowych rzeczy do rozmyślań.


Profil książki w Lubimy Czytać:

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze