A.C.Gaughen - Więzy Nieba [PRZEDPREMIEROWO]

Czas na powrót do uniwersum Żywiołów. Tak na szybko to książka bardzo mi się podobała i aż żałuje iż miałem tak mało czasu przez co jej poznanie zajęło mi dużo więcej niż normalnie.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 19 maj 2021

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Była Ziemia, czas na Powietrze…
Drugi tom zachwycającej tetralogii o Żywiołach, magii i walce o wolność!
Aspasia, wykradziona jako dziecko od rodziców, wspina się po szczeblach kariery na czarnym rynku w imperium Cyrusa i zostaje kapitanką własnego statku kupieckiego – i za każdym razem, gdy uwalnia z niewolnictwa tyle kobiet i dzieci, ile tylko zdoła, ryzykuje życiem, ponieważ jako Żywioł wykorzystuje swoją potężną magię.
Cyrus jest bliski odkrycia jej sekretów – nie tylko tego, że Aspasia jest Żywiołem rządzącym powietrzem, dzięki czemu jej statek może szybować po niebie, lecz także tego, że dziewczyna szuka swej zaginionej rodziny. A jeśli Aspasia nie znajdzie młodszego rodzeństwa przed Cyrusem, nigdy nie będzie w stanie się uwolnić. Uzbrojona w lojalną załogę pełną Żywiołów i nowego rekruta, który kontroluje intrygującą moc, Aspasia trafia w sam środek konfliktu, rozciągającego się na cały ocean. Ale jej moc może nie wystarczyć do ocalenia przyjaciół, rodziny i wolności…


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku wspomnę to bardzo ciekawym zabiegu. A mianowicie iż w tej części mamy praktycznie nowych bohaterów, nową historię i tylko świat jest znany. Przynajmniej na początku tak wygląda. Dla niektórych z was może być to wadą ale mi taki zabieg odpowiada i dzięki temu mogłem poznać uniwersum od innego punktu widzenia. Aspasia, kapitan statku handlująca wszystkim. Aspasia jak i każdy członek jej załogi dzieli razem z nią pewną tajemnicę, jednakże i ona sama ma kilka takich o których nie wie nikt inny.
Książka ma naprawdę bardzo dużo momentów akcji, a pod jej koniec praktycznie cały czas coś się dzieje, nie mówię, że to złe a raczej iż autorka bardzo umiejętnie prowadzi tak szybkie tempo. Wspominam o takim tempie ponieważ mam niejsane wrażenie jakoby w pierwszej części było jej tak z połowę mniej. Ale nie tylko dlatego, inna sprawa to chęć uprzedzenia tych z was którzy nie lubią dużej ilości takich scen. 
Powieść bardzo mi się podobała i serdecznie ją polecam nawet [co dziwne], osobom które nie znają pierwszego tomu. Ponieważ mimo tego, że bohaterowie poprzedniej części pojawiają się na kartach to ukazanie uniwersum z perspektywy nowych postaci sprawia iż osoby które znają serię zgłębią znajomość świata, a ci którzy przeczytają tom drugi na początku poczują się zaintrygowani nim ale nie zmuszeni do zapoznania. 

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)