Ryk Brown - Głowa Smoka

Zamknięcie serii The Frontier Saga to praktycznie jedno wielkie starcie. Ogólnie książka podobała mi się. Tak jak i cała seria.

-----------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Premiera: 30 marzec 2021

-------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kapitan Scott ponownie zdołał uratować Corinair przed unicestwieniem. Ale zwycięstwo nie było pełne. Zginęło wielu mieszkańców, a zniszczona planeta wymaga natychmiastowej pomocy. Nathan, obawiając się kolejnych ataków, postanawia ostatecznie rozprawić się z imperium takarańskim. Jego plan jest prosty: zdobyć stolicę Takary i uwięzić Caiusa. Sojusz nie ma jednak zasobów, by skutecznie zaatakować wojska cesarskie. Okazuje się, że w pobliżu znajduje się system gwiezdny, w którym stacjonuje niewielki kontyngent żołnierzy imperium, chroniących sprzęt wojskowy. Nathan podejmuje decyzję o uderzeniu. Przy okazji chce wyzwolić planetę spod okupacji takarańskiej. Czy Sojuszowi uda się zdobyć zasoby, a następnie zaatakować macierzystą planetę Ta’Akarów i zwyciężyć?


---------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na tych niecałych pięciuset stronach mamy praktycznie jedno, ostateczne starcie. Na początku trochę planowania a później atak na planetę macierzystą Imperium. No może nie na całą planetę a na głowę państwa. Książka trzyma poziom serii i tak prawdę mówiąc żałuję iż tom szósty jest ostatnim ponieważ chętnie zobaczyłybym się co działo się na Ziemi oraz jak zostaje rozwiązany tamtejszy problem. Jako, że nie będę powtarzał się z opiniami z wcześniejszych tomów to ten tekst będzie krótki. Powieść jest bardzo solidna i mimo bardzo dużej furtki ku powrotom do uniwersum polecam tę pozycję jak i całą serię. Dalej największym minusem jest brak obcych cywilizacji ale takie było założenie autora, że skupiamy się na ludziach więc nie będę się czepiać [bardziej niż robiłem to we wcześniejszych tomach]. Czy wrócę do serii? Może kiedyś, ale nie w najbliższym czasie.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze