Lynette Noni - Wrzask [PRZEDPREMIEROWA]

Smutna wieść, najnowsza powieść Lynette Noni jest dziełem do przeczytania w jeden dzień. Znaczy nie oderwiecie się od niej dopóki nie dojdziecie do samego końca. A czy jest to męczenie czy coś ciekawego? Z całą pewnością nie męczyłem się podczas kontaktu z książką.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szept
Premiera: 13 kwietnia 2022
------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Po ucieczce z Lengardu – podziemnego ośrodka rządowego – Alyssa Scott zna już swój dar. Jest Mówiącą. Jest Kreatorką, a nie – potworem.
Jednak w laboratorium szalonego, śmiertelnie niebezpiecznego naukowca Kendalla Vanika zostali jej przyjaciele i Landon Ward, który nauczył ją kontrolować jej dar, który ją okłamał, którego...
Alyssa desperacko pragnie ich ocalić, ocalić musi także resztę świata. Jednak każdy kolejny jej ruch grzęźnie w pajęczynie kłamstw i sekretów, aż w końcu sama zaczyna wątpić we wszystko, w co dotychczas wierzyła. A jej pamięć głęboka uwalnia fragmenty wspomnień, także tych bolesnych o śmierci rodziców. Rozpoczyna więc wojnę o przyjaciół, o świat i odzyskanie kontroli nad swoim życiem. W tym starciu sprzymierzeńcy stają się wrogami, a wrogowie –sprzymierzeńcami. Alyssa może być pewna tylko dwóch rzeczy: jeśli chodzi o Mówiących, nic nie jest takie, jak się wydaje, a jedyną osobą, której może ufać, jest ona sama.
„Lynette Noni jest obdarzona wspaniałym talentem opowiadania intrygujących historii, które bez reszty wciągają czytelników. Z niecierpliwością wyczekuję jej kolejnej książki”. – Sarah J. Maas, autorka bestsellerowych cykli powieściowych: Szklany tron oraz Dwór cierni i róż.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Pierwszy tom serii miał premierę pod koniec stycznia 2021 roku i pamiętam iż bardzo podobała mi się ta książka, tak bardzo, że po ukończeniu wersji fizycznej gdy tylko była dostępna przesłuchałem audiobooka. A teraz po ponad roku mam przed sobą część drugą tej wybaczcie za informację, dwutomowej serii. Chociaż kto wie, może autorka stworzy coś jeszcze z tego uniwersum jednakże historia naszej Alyssy jest stworzona od "a" do "z". Cóż dużo kryć powieść nie jest idealna jednak jest bardzo dobra i trzyma poziom poprzedniczki. Zaczynamy mniej więcej w tym samym miejscu w którym kończy się część pierwsza, będąc skrupulatnym to mija sześć dni ale kto by to liczył. Nie będę tu pisał o zawiłościach fabularnych i tym podobnych ponieważ nie chcę Wam psuć niespodzianek. Dokładnie, niespodzianek w liczbie mnogiej. Chciałbym też uspokoić tych z Was którzy obawiają się zbyt dużej roli wątku romantycznego. Jest on obecny, zwłaszcza w początkowej części powieści gdy większość akcji jest delikatnie mówiąc powolna jednakże bardzo szybko schodzi z planu całkowicie, tak że nie widać go nawet w tle. Mam jednak pewne zastrzeżenie, ponieważ w pewnym momencie książki mamy tak duże nagromadzenie nowych wątków jakby autorka pomyślała "o dajmy jeszcze to, i to i jeszcze to". Nie lepiej zostawić część tych elementów na nowe historie, bohaterów i książki ale w tym uniwersum? Ale to tylko moje czepialstwo do książki która bardzo mi się podobała. Muszę sobie dodać tę pisarkę do obserwowanych. A wy, jeśli lubicie młodzieżówki sięgnijcie po obie książki z serii.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5008643/wrzask
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu

Komentarze