Antologia opowiadań - W głębi snów

Jest to kolejna pozycja o której dowiedziałem się od osób zaangażowanych. Najczęściej jest to autor ale w tym przypadku skontaktował się ze mną koordynator projektu. Mogę od razu powiedzieć iż podobało mi się.

------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Zapomniane Sny
Wydawnictwo: Zapomniane Sny
Premiera: 1 marzec 2020


----------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:


Antologia krótkich opowiadań fantastycznych. Są wśród nich teksty lekkie i są poważne, utrzymane w konwencjach fantasy, horroru lub science-fiction. Wszystkie łączy jedno – są na tyle krótkie, by móc je błyskawicznie czytać pomiędzy innymi aktywnościami.

Antologia w formie e-booka dostępna jest na zasadach charityware – można pobrać ją za darmo ze strony projektu Zapomniane Sny, ale wszyscy pobierający proszeni są o to, aby zaglądnąć także na stronę fundacji Synapsis i wsparcie tej organizacji dobrowolną darowizną.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Ta książka jest zestawem wielu mega krótkich opowiadań. Taki był ich zamysł aby całe opowiadanie można było przeczytać nawet gdy ma się bardzo mało czasu. I to się udało, wystarczy minuta czy dwie i opowiadanie poznane. Z racji tak krótkich form nie będę tu o nich pisał inaczej niż wspólne ogólniki. Każdy utwór zdziwił mnie szybkością z jaką wniknąłem w dany świat. I mimo, że historie tam przedstawione są od a do z to chciałoby się zobaczyć je w dłuższych formach. Autorzy których dzieła są tam przedstawione dla mnie osobiście byli nieznani. Nie wiem czy wydawnictwo wzięło debiutantów czy może autorów z gatunków w które mało sięgam ale wszyscy oni mają w sobie coś intrygującego. Kolejne tomy pewnie kiedyś przeczytam, ale to już dla siebie, bez pisania o nich.
Cała seria, aktualnie składająca się z trzech tomów opowiadań jest wydawana na zasadach "charityware", to znaczy iż pobieracie legalnie za darmo ale czytelnicy we wstępie proszeni są o obejrzenie strony Synapsis i wejść w zakładkę "zaangażuj się", gdzie można wpłacić darowiznę na rzecz fundacji. Jest to bardzo ciekawa akcja i będę musiał doczytać więcej o tej fundacji. Wracając do zestawu opowiadań. Polecam Wam ją sprawdzić. Kto wie może taki zestaw przypadnie Wam do gustu.


Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze