Andrzej Ziemiański - Virion. Wyrocznia

Cóż, tak naprawdę została mi końcówka audiobooka Virion. wyrocznia. Ale mogę Wam zdradzić iż podoba mi się i sam nie wiem dlaczego tak długo zwlekałem z wysłuchaniem tej książki.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Imperium Achai
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 11 - październik 2017

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Virion– szermierz natchniony który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy- raptem tysiąc doświadczonych weteranów.
Jak Chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?
Morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców to chyba jeszcze nie powód żeby tak się stoczyć. A może od początku ktoś na górze zaplanował, że jego przeznaczenie to droga miecza i stosy trupów.
Poznajcie historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa.
Powrót do czasów Achai nie mógł być bardziej emocjonujący.
„Słuchaj, do walki ludzie stają z różnym nastawieniem. Jedni sądzą, a może mi się uda przeżyć” – nie uda się, to już trupy jeśli trafią na zawodowca. Inni myślą „pofechtujemy się, zobaczymy kto lepszy, a potem się okaże, co i jak” – to też trupy, jeszcze przed walką. I są jeszcze inni, myślą: „zabić, zabić, zabić” albo w ogóle nie myślą o niczym szczególnym, po prostu zabijają.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Tak na początku polecam Wam audiobooka dostępnego w Audioteka.pl jest to jeden z tych pełnych książek czytanych. To znaczy z dużą ilość lektorów, efektami tła i tym podobne. Tak aby ułatwić Wam poszukiwania szukajcie w "Superprodukcjach", niby trwa około piętnaście godzin ale jest to tak przyjemne, że nawet nie czuje się kiedy poszczególne godziny mijają.
Tutaj poznajemy historię Viriona i to od samego początku. Książka ciekawa i będę musiał kolejne tomy tej serii wrzucić wyżej na liście "chcę przeczytać/wysłuchać", sama książka jest świetną powieścią przygodową i pełna różnych wątków. Z czego sam wątek Viriona nie jest wcale wyżej niż inne. Tak naprawdę to jest tam kilka różnych wątków które spokojnie mogłyby mieć własne serie. 
Przed lekturą powinniście jednak pamiętać iż mimo, że książka jest w świecie Achai dzieje się czasowo przed nią w czasach gdy Cesarstwo Luan jeszcze istniało w najlepsze a wszystkie inne państwa były nazywane słabymi i bez znaczenia. Polecam Wam tę książkę a czy całą serię, to jeszcze nie wiem, może kiedyś po wysłuchaniu całej serii napiszę kilka słówek ale to naprawdę bardzo niewiele i nie wiem czy będę w ogóle wiedział co napisać.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze