Przejdź do głównej zawartości

Rainer M. Schroder - Dni Ciemności

Rozpoczął się listopad, już po świętach więc czas wziąć się do roboty.


Książka Dni Ciemności, zakupiona przeze mnie w niezbyt powiedzmy to profesjonalnym stylu. Tylko ze względu na okładkę i cenę, nawet nie rzuciłem okiem na opis. Powiecie pewnie coś w stylu "Niebezpiecznie pogrywasz", lub "Rany ale z ciebie płytki facet". Może i macie rację jednak zostawmy moje powody zakupu, skupmy się na książce. Jest ona delikatnie mówiąc dość cienka, ma 193 strony. Tak więc sami przyznacie, że nie ma tego wiele. Już moja książka ma więcej a też nie jest obfita w ilość stron. Wracając do książki cała akcja toczy się w klasztorze Himmerod w dolinie rzeki Salm, jednak nie martwcie się mimo dużej ilości elementów sakralnych są one podane w bardzo przystępnej formie. Otóż w klasztorze jeden z zakonników popełnia samobójstwo oraz ktoś zbezcześcił ołtarz. Razem z bratem Thomasiusem rozpoczynamy dochodzenie a im dalej w las, używając takiej metafory, tym więcej drzew. Mimo iż zakończenie jest delikatnie słabsze oraz niestety przewidywalne to tak mniej więcej od strony 50, wsiąka się w książkę całkowicie i odrywa się od niej tylko gdy musi.

Książka z gatunku jednodniowa. Nie znaczy to iż przeczytasz i na drugi dzień już nic nie pamiętasz, a raczej przeczytasz w jeden dzień. Mi osobiście zajęło to dwa, gdyż mam mało czasu.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…