Detektyw - Przygody Stefana Mark'a

Tak sobie ostatnio pomyślałem by napisać jakiś tekst o książce, a jako że jestem dość leniwym facetem pójdziemy po linii najmniejszego oporu.
-------------------
Na początek okładka.
-------------------
Teraz coś co zna większość osób zaglądających na profil książki.

 „Detektyw. Przygody Stefana Mark'a” Marcina Litwiniuka to książka która łączy w sobie cechy kryminału, akcji oraz romansu.

Główny bohater, Stefan Mark, jest obecnie prywatnym detektywem, a wcześniejszym policjantem, który na skutek ran odniesionych w akcji policyjnej wycofał się z aktywnej służby. Postanowił jednak kontynuować swoją karierę zawodową, otwierając biuro detektywistyczne. Stefan opisuje kilka historii z różnego okresu pracy biura, gdzie pełno jest pościgów za podejrzanymi, morderstw, zacierania śladów. Angażując się w rozmaite sprawy śledcze, wystawia przy tym na potencjalne zagrożenie nie tylko własne życie, lecz i swojej współpracowniczki i życiowej partnerki Katarzyny Kłos oraz policjantki Nikoli – dawnej miłości z czasów akademii policyjnej.

Akcja kryminału jest żywiołowa, zwrotna, dynamiczna i pełna napięcia. Najbardziej zaskakujące jest jednak zakończenie...

-------------------------
A teraz notki marketingowe. Będą dwie.

1.
  Polska literatura kryminalistyczna powiększona została właśnie przez Marcina Litwiniuka utworem „Detektyw: przygody Stefana Mark'a”. Autor nie używa co prawda bogatego językowo leksykonu, ale za to od strony praktycznego doświadczenia stara się pokazać pracę detektywistyczną, co czyni na przykładzie fikcyjnej relacji prywatnego detektywa Stefana Mark'a. Główny bohater angażuje się w rozmaite sprawy śledcze, wystawiając przy tym na potencjalne zagrożenie nie tylko własne życie, lecz i swojej współpracowniczki i życiowej partnerki Katarzyny Kłos oraz policjantki Nikoli, w której dawniej zresztą, za czasów akademii policyjnej, się podkochiwał. Akcja kryminału jest żywiołowa, zwrotna, dynamiczna i pełna napięcia.

2.
 „Detektyw: przygody Stefana Mark'a” to tytuł książki Marcina Litwiniuka. Jest to rodzaj powieści kryminalnej, opartej o reportaż z pracy śledczej. Główny bohater, Stefan Mark, jest obecnie prywatnym detektywem, a wcześniejszym policjantem, który na skutek ran odniesionych w akcji policyjnej wycofał się z aktywnej służby. Jednak postanowił kontynuować swoją karierę zawodową, otwierając biuro detektywistyczne. Stefan opisuje kilka historii z różnego okresu pracy biura, gdzie pełno jest pościgów za podejrzanymi, morderstw, zacierania śladów, a także zagrożenia życia własnego. Akcja utworu rozwija się dynamicznie i żywiołowo, choć w pierwszym okresie funkcjonowania biura było monotonnie: „W ciągu trzech lat rozwiązywałem tylko sprawy dotyczące zdradzanych małżeństw. Wynajmowała mnie jedna strona, abym zdobył dowody potrzebne do rozwodu. Nawet czasami zastanawiam się nad zmianą szyldu na drzwiach. Zamiast „detektyw” powinienem zawiesić „Pomagam przy wygraniu rozwodu”.

--------------------------------------------
A teraz dwa linki. Pierwszy to wersja demo książki w trybie online
http://libra.ibuk.pl/book/158979
Drugim linkiem jest przekierowanie do profilu książki w serwisie lubimyczytać.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/310894/detektyw-przygody-stefana-mark

Komentarze