Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Przeklęty Zamek

To chyba już pomału tradycja na blogu, że pojawiają się tutaj opinie książek jednodniowych a właściwie zestaw opowiadań pod wspólną nazwą "Przygody Jessiki Bannister". Jak doskonale wiecie dość ciężko pisać o kolejnych książkach cyklu więc z góry przepraszam za to iż jest ona krótka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Edipresse Kolekcje
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Histore z Dreszczykiem
Premiera: 25 - lipiec - 2019

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Ruiny zamku to klimatyczna sceneria, w której rozgrywa się akcja romantycznego serialu telewizyjnego. Ale w Gracie Lewis, aktorce odgrywającą główną rolę, to miejsce budzi przerażenie. W jej snach pojawia się zielony duch, wabiący ją na dziedziniec. Gdy na planie serialu dochodzi do strzelaniny, Grace wzywa na pomoc swoją przyjaciółkę Jessikę Bannister, specjalistkę od zjawisk paranormalnych. Kobiety odkrywają niebawem tajemnicę przeklętego zamku...

źródło opisu: okładka

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 W tej części, powraca bohaterka jednej z wcześniejszych opowiadań. Nie jest to dużym spoilerem ponieważ Gracy jest wspomniana bardzo szybko, tak samo jak tajemnicza zjawa nękająca ją. Nadal nie mogę ścierpieć powtórzeń pewnych znanych już nam faktów które niejako ona sama mówi nam o sobie. Jak jej sny [chociaż od pewnego czasu na szczęście nie wspomina o pewnym pożarze], czy jak zdobyła swoją posadę. Rozumiem, że jest to ukłon w stronę osób które zaczynają przygodę z książeczkami dopiero od któregoś tomu z cyklu jednakże na dłuższą metę jest to męczące i niepotrzebnie zabiera miejsce innym elementom. Na szczęście mimo tego drobnego defektu, opowiadanie broni się samo, chociaż mam wrażenie jakby w tej części bohaterka byłą jakby mniej aktywna. Jednak to tylko moje marudzenie, opowiadanie jest ciekawe a tak naprawdę to samo wyjaśnienie sprawy tajemniczej zjawy jest tak naprawdę jednym z mniej znaczących wątków. I jak zwykle ubolewam nad tym iż autorka tworzy książeczki tak niewielkie objętościowo. Może w początkowych tomach nie było tego tak bardzo widać [albo ja nie zwróciłem uwagi], jednakże coraz częściej jest tak iżw opowiadaniu pojawiają się trzy bądź cztery wątki, a przez taką a nie inną objętość są one zbyt szybko rozwiązywane.

 A wy, co sądzicie o tym opowiadaniu? Albo całym cyklu? Z chęcią przeczytam wasze komentarze.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…