Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Wyspa Zjaw

I już tradycyjnie dla tego bloga krótki tekst o serii książek jednodniowych. Nie wiem kiedy będziecie czytać ten tekst ale ja tworzę go 11 lipca czyli w dzień premiery kioskowej tego konkretnego tomu oraz jednocześnie dzień w którym nareszcie skończyłem książkę "Motyw X". A zatem nie przedłużając zapraszam do opinii.

---------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse Kolekcje
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem
Premiera: 11- lipca - 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Mała hebrydzka wyspa Ogg kryje wiele tajemnic. Jessica Bannister dostrzega to jużna pierwszy rzut oka, gdy tylko podpływa do spowitego mgłą brzegu. Widzi stojącą na klifie półprzezroczystą postać - to nawiedzająca wyspę kobieta-duch, za którą stoi dramatyczna historia. Ale to nie jedyna zagadka do rozwiązania, bo Jessica musi jeszcze wyjaśnić tajemnicę czarnych trumien oraz zbadać starożytne miejsce kultu Ogga, o którym nikt nic nie wie...

źródło opisu: okładka

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 I kolejna przygoda naszej poszukiwaczki tajemnic która dla niepoznaki udaje dziennikarkę ;) Tym razem udaje się na niewielką wyspę z kilkoma zagadkami. Opowiadanie spodoba się fanom poprzednich części, ja jednak muszę przyczepić się do kilku błędów. Nie są to jakieś duże elementy ale skoro nawet mnie rzuciło się w oczy kilka razy zamienione przez chochlika drukarskiego litery w słowach to już coś znaczy. Na szczęście nie wpływa to na ogólny odbiór opowiadania, które jest proste i solidne. Niestety utrzymuje swoją opinię iż przydałaby się dłuższa forma oraz, że przez obecną historia sporo traci.
Czytaliście którąś z części tej serii? Macie w planach? Przeczytam każdy komentarz

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4893524/wyspa-zjaw

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…