Janet Farell - Wyspa Zjaw

I już tradycyjnie dla tego bloga krótki tekst o serii książek jednodniowych. Nie wiem kiedy będziecie czytać ten tekst ale ja tworzę go 11 lipca czyli w dzień premiery kioskowej tego konkretnego tomu oraz jednocześnie dzień w którym nareszcie skończyłem książkę "Motyw X". A zatem nie przedłużając zapraszam do opinii.

---------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse Kolekcje
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem
Premiera: 11- lipca - 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Mała hebrydzka wyspa Ogg kryje wiele tajemnic. Jessica Bannister dostrzega to jużna pierwszy rzut oka, gdy tylko podpływa do spowitego mgłą brzegu. Widzi stojącą na klifie półprzezroczystą postać - to nawiedzająca wyspę kobieta-duch, za którą stoi dramatyczna historia. Ale to nie jedyna zagadka do rozwiązania, bo Jessica musi jeszcze wyjaśnić tajemnicę czarnych trumien oraz zbadać starożytne miejsce kultu Ogga, o którym nikt nic nie wie...

źródło opisu: okładka

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 I kolejna przygoda naszej poszukiwaczki tajemnic która dla niepoznaki udaje dziennikarkę ;) Tym razem udaje się na niewielką wyspę z kilkoma zagadkami. Opowiadanie spodoba się fanom poprzednich części, ja jednak muszę przyczepić się do kilku błędów. Nie są to jakieś duże elementy ale skoro nawet mnie rzuciło się w oczy kilka razy zamienione przez chochlika drukarskiego litery w słowach to już coś znaczy. Na szczęście nie wpływa to na ogólny odbiór opowiadania, które jest proste i solidne. Niestety utrzymuje swoją opinię iż przydałaby się dłuższa forma oraz, że przez obecną historia sporo traci.
Czytaliście którąś z części tej serii? Macie w planach? Przeczytam każdy komentarz

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4893524/wyspa-zjaw

Komentarze