C.L. Taylor - Teraz Zaśniesz

Książka nie dla wszystkich, nie z powodu złego napisania ale raczej stylowi pisania autorki. Mogę wam w skrócie powiedzieć iż powieść podobała mi się mimo kilku niuansów. Dodatkowo czytałem ją dość długo, przynajmniej pierwszą połowę, przy kolejnej uparłem się iż muszę ją ukończyć w jeden dzień i nareszcie zacząć kolejną książkę aby zmniejszyć stosik pozycji fizycznych.
Po tym krótkim wstępie zapraszam do opinii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 3 lipiec 2019

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:


Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.
Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.
Gdyby tylko nie czuła się tak winna...
Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.
Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.
Ma innych na oku.
Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

źródło opisu:
https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/teraz-zasniesz/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Anna, główna bohaterka książki podczas podróży samochodem wraz z przyjaciółmi ma wypadek. I cała książka opowiada o jej radzeniu sobie z jego skutkami. Nie będę wdawał się w szczegóły jednakże w pewnej chwili zaczyna ona być lekko denerwująca w swoim "jestem pewna, że ta i ta osoba mnie prześladuje", i nie ważne iż kilka stron wcześniej byłą tak samo pewna co do innej osoby. Ale nie zwróciłbym na to uwagi gdyby same postacie nie były tak płaskie, niby mają jakieś swoje sekrety ale gdy wychodzą one na jaw to mam tylko "ech, gdyby mnie to w ogóle obchodziło", w samym zakończeniu a właściwie w epilogu najbardziej zastanawiające było jednak zachowanie osoby która przez 90% książki była w tle.
Styl pisania któy preferuje autorka bardzo przypomina mi to jak pisze B.A.Paris do tego stopnia, że kiedy po raz pierwszy spojrzałem na okładkę to sądziłem iż to nowa książka tej autorki.
Ogólnie książka mimo mojego narzekania nie jest zła, i dobrze się czyta jednakże nie jest to pozycja którą będziecie pomiętać po sześciu czy ośmiu miesiącach po przeczytaniu. W skali szkolnej dałbym tej pozycji mocną czwórkę ponieważ na więcej jakoś nie zasługuje na typowym średniakiem to książka nie jest.

Czytaliście? Dacie szansę? Przeczytam każdy wstawiony komentarz.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Nie wiem, czy to książka dla mnie. Nie lubię tych, co niby zapowiadają się fajnie, a potem człowiek mega długo ją czyta :D

  Czy to etui origami? Jak się sprawdza? Myślałam nad nim, ale nie jestem pewna, czy mi podpasuje. Pozdrawiam!

  kasikowykurz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem i popieram w całości. Też nie lubię przez dłuugi czas czytać jednej pozycji.
   Co do pokrowca to jest to model Yoga, i używam go aby dociążyć czytnik oraz łamać do robienia zdjęć. A oprócz tego nie muszę go usypiać ponieważ urządzenie robi to automatycznie kiedy przykrywam wyświetlacz pokrowcem.
   Musiałem przyzwyczaić się do otwierania go w pionie a nie tak jak przy poporzednich moich czytnikach ale to tylko drobiazg.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. U mnie czeka w kolejce. Poleca ją mnóstwo osób, więc mam nadzieję, że jak przyjdzie jej kolej, to się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy. Jeśli jednak czegoś ci będzie brakować to polecam autorkę wspomnianą w tekście ;)
   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)