Anna Sokalska - Żertwa

O rany, ta króciutka książeczka zajęła mi dużo czasu. Zbyt wiele jak na jej objętość. Mam pewien problem z tą produkcją, mam jednak nadzieję, że opinia którą poniżej przeczytacie pomoże wam w podjęciu decyzji na jej temat. Ponieważ książka nie jest zła mimo pewnego elementu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Lira
Seria: Opowieści z wieloświata
Premiera: 12 czerwiec 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kto nie pragnie, ten nie żyje! Sięgnij po drugi tom niezwykłego cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Poznaj intrygę, która zachwiała równowagą uniwersum i uwolniła demony!
We Wrocławiu zaczynają dziać się rzeczy niesamowite. Gwiazdy układają się w złą wróżbę, a wkrótce mają zostać złożone kolejne ofiary – żertwy. Prokurator Dębska i komisarz Majka podejrzewają sprawstwo handlarzy organami, lecz Anastazja Omyk oskarża wyznawców słowiańskiego bożka. Czy za zabójstwami stoją nadprzyrodzone istoty, czy członkowie przestępczej sekty umiejętnie posługujący się specyficznym szyfrem?
Równocześnie Wrocław nawiedza pragnący śmierci wąpierz, tropiący łapiducha mściwy wilkodłak oraz diabli duet Boruty i Rokity. Podobnie jak w bestsellerowej „Wiedźmie”, pierwszej powieści cyklu, postaci ze słowiańskich legend tworzą niezwykłą wizję Wieloświata. „Żertwę” i „Wiedźmę” można czytać w dowolnej kolejności. Dawne historie odżywają po wiekach w nowych kształtach, a uśpione moce wypełniają ulice współczesnej dolnośląskiej metropolii. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami.
Aby wyrwać się z niewoli lęków i obsesji, będą musieli poświęcić swoje dusze…
Kto się nie boi, ten nie zna odwagi!

źródło opisu: Wydawnictwo Lira

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Na początku uprzedzam iż nie czytałem pierwszej części i nawet nie wiedziałem iż książka jest częścią serii, przynajmniej do czasu gdy nie spojrzałem w jej profil na LC. Na początek może ogólnie o klimacie książki. Z początku sądziłem iż jest to kryminał mocno osadzony w właśnie tym gatunku, jednak im dalej zagłębiałem się w fabule tym większa była rola wątków fantastycznych. Muszę przyznać iż w pewnym momencie otworzył się przed nami bardzo ciekawe uniwersum, niestety początek mimo interesującej zagadki jest podany w sposób nie napiszę nudny ale powolny, wręcz ślamazarny i trzeba wykazać się pewną dozą wytrzymałości aby dotrwać do ciekawszych momentów. Prawdopodobnie jest to spowodowane stylem pisarkim autorki, ale są to jedynie moje domysły i aby mieć pewność musiałbym przeczytać coś innego jej pióra. Nie mówię nie, jednakże w najbliższym czasie mam kilka innych pozycji. Jest to kolejna już książka w której wierzenia słowiańskie są mocno osadzone. Tutaj jednakże świat jest bardzo realny, głównie przez ten realizm na początku sądziłem, że mamy do czynienia z kryminałem. W sumie gdyby to był ten gatunek to nie byłoby tak źle. Nie martwcie się, nie będę wam zdradzał zakończenia chociaż jest ono inne niż człowiek się spodziewał. Dla mnie osobiście jest ono na plus, tak samo jak brak wątku romantycznego chociaż były na początku przesłanki ku takowemu, ale zakończenie go w taki sposób wydaje się równie nienaturalne jak jego szybkie rozpoczęcie. Dodatkowo interesujący był wątek opowiadania o poszczególnych postaciach. Może te 350 stron może wydawać się dużo ale ostatnie strony są jakby po łebkach i szybkim ucinaniem większości wątków. Fanom serii mogę napisać iż nie wszystkie zostały zamknięte. Jest taki jeden który mimo zamknięcia dalej pozwala na kontynuowanie historii w uniwersum.

Czytaliście tę serię? A może macie dopiero zamiar? Przeczytam każdy komentarz.

Link do książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4888377/zertwa

Komentarze