Janet Farell - Śmiertelna Przepowiednia

Już czternasty tom z cyklu o przygodach naszej dziennikarki. Jeśli macie ochotę to zapraszam do poniższego tekstu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Kolekcja: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem
Premiera: 22 sierpień 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Jessica Bannister pospiesznie przebija się przez poranną mgłę, spowijającą londyńskie ulice. Ale nie jest sama - śledzi ją groźnie wyglądająca, tajemnicza postać. W jej chodzie jest coś drapieżnego, co sugeruje, że ma ona wobec dziennikarki niecne plany. Gdy Jesica staje oko w oko z prześladowcą, zamiera. Rozpoznaje mroczną zjawę ze swoich koszmarów, które nawiedzają ją od dwunastego roku życia. Tym razem jednak to nie sen, lecz jawa!

źródło opisu: okładka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Wiecie, jestem rozdarty jeśli chodzi o tę pozycję. Z jednej strony poznajemy coś z przeszłości bohaterki, a z drugiej 1/4 opowiadania i to ta początkowa część to nic innego jak przypomnienie po raz kolejny osoby Jessiki. Naprawdę autorka mogłaby już sobie to darować. Każdy kto czytał te książki ma już pomału po dziurki w nosie tego, że bohaterkę nawiedzają pewnego rodzaju sny a jej ciotka lubuje się w parapsychologii. Na szczęście ten motyw można łatwo pominąć, próbując znaleźć elementy w osobowości bohaterki które zmieniają się. Wbrew pozorom jest kilka takich elementów. Dzięki temu opowiadaniu dowiadujemy się więcej o jej "darze" .
Dodatkowo sama zagadka mimo iż jak zwykle ze względu na objętość opowiadania rozwiązuje się wyjątkowo szybko to jest ona w pewien sposób intrygująca.
Jednodniowe opowiadanie w sam raz na wieczór. To zdanie jest w sumie świetnym podsumowaniem każdej jednej książki z serii. Przynajmniej z tych które do tej pory ukazały się.


 Aby zrobić zdjęcia które tu widzicie wyszedłem na balkon. Mam nadzieję, iż mimo mojego antytalentu fotograficznego da się na nie patrzeć.
 Dajecie szansę książce? Cyklowi?
Przeczytam każdy komentarz.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4897763/smiertelna-przepowiednia

Komentarze