Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Śmiertelna Przepowiednia

Już czternasty tom z cyklu o przygodach naszej dziennikarki. Jeśli macie ochotę to zapraszam do poniższego tekstu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Kolekcja: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem
Premiera: 22 sierpień 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Jessica Bannister pospiesznie przebija się przez poranną mgłę, spowijającą londyńskie ulice. Ale nie jest sama - śledzi ją groźnie wyglądająca, tajemnicza postać. W jej chodzie jest coś drapieżnego, co sugeruje, że ma ona wobec dziennikarki niecne plany. Gdy Jesica staje oko w oko z prześladowcą, zamiera. Rozpoznaje mroczną zjawę ze swoich koszmarów, które nawiedzają ją od dwunastego roku życia. Tym razem jednak to nie sen, lecz jawa!

źródło opisu: okładka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Wiecie, jestem rozdarty jeśli chodzi o tę pozycję. Z jednej strony poznajemy coś z przeszłości bohaterki, a z drugiej 1/4 opowiadania i to ta początkowa część to nic innego jak przypomnienie po raz kolejny osoby Jessiki. Naprawdę autorka mogłaby już sobie to darować. Każdy kto czytał te książki ma już pomału po dziurki w nosie tego, że bohaterkę nawiedzają pewnego rodzaju sny a jej ciotka lubuje się w parapsychologii. Na szczęście ten motyw można łatwo pominąć, próbując znaleźć elementy w osobowości bohaterki które zmieniają się. Wbrew pozorom jest kilka takich elementów. Dzięki temu opowiadaniu dowiadujemy się więcej o jej "darze" .
Dodatkowo sama zagadka mimo iż jak zwykle ze względu na objętość opowiadania rozwiązuje się wyjątkowo szybko to jest ona w pewien sposób intrygująca.
Jednodniowe opowiadanie w sam raz na wieczór. To zdanie jest w sumie świetnym podsumowaniem każdej jednej książki z serii. Przynajmniej z tych które do tej pory ukazały się.


 Aby zrobić zdjęcia które tu widzicie wyszedłem na balkon. Mam nadzieję, iż mimo mojego antytalentu fotograficznego da się na nie patrzeć.
 Dajecie szansę książce? Cyklowi?
Przeczytam każdy komentarz.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4897763/smiertelna-przepowiednia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…