Przejdź do głównej zawartości

Kamila Malec - Na krawędzi. Pocałunek Ciemności

Ostatnia książka jaką mam wam do pokazania w tym miesiącu to początek serii. Czy mi się podobała to już będziecie musieli poszukać w poniższej opinii.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: WasPos
Seria: Na krawędzi
Premiera: 17 kwiecień 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Joanna wiedzie z pozoru normalne i spokojne życie u boku ukochanego męża. Nie spodziewa się, że wyjazd w góry, który otrzyma od Kuby w prezencie urodzinowym, na zawsze odmieni ich życie. To, co było pewne staje się wielką niewiadomą, a ona sama nie wie już do końca kim jest, bowiem budzą się w niej moce, o których nie miała pojęcia. Na dodatek ukochany zostaje porwany do czyśćca i tylko ona jest osobą, która może go uratować.
Kobieta przekracza granicę światów i z pomocą rajskiej Ewy rusza na spotkanie z nieznanym, aby ratować swoją miłość. Czy będzie miała tyle odwagi by stawić czoła zaświatom, których każdy się boi?
Tu niczego nie można być pewnym, a legendy stają się rzeczywistością.

źródło opisu: https://waspos.pl/index.php/kamila-malec/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Wiecie, podczas lektury tej powieści, miałem cały czas taką myśl "czy to nie jest przypadkiem współczesna wersja pewnego mitu greckiego"? Wiecie chodzi mi o ten gdzie jakiś facet poszedł do piekła po dusze swej ukochanej. Tutaj mamy dość analogiczną sytuację. Mamy bohaterkę która w wyniku pewnych splotów zdarzeń zostaje pozbawiona swojego męża i postanawia odzyskać go. Nie będę za bardzo wnikał w dalszy ciąg zdarzeń jednakże sama bohaterka ma w sobie coś co jest bardzo niezwykłe. Pierwsza część, która notabene ma niecałe 250 stron kończy się w trakcie wizyty w piekle a akcja książki zostaje przerwana w najbardziej wrednym momencie. Powieść czytało mi się przyjemnie i tak połowicznie żałuję iż dopiero teraz zdecydowałem się na poznanie tej historii. Dlaczego tylko połowicznie? Ponieważ właśnie przez moment zakończenia nie mogę jej polecić. Jak będą ukazane już wszystkie części to proszę bardzo ale w tej chwili lepiej jest zaczekać.
Co do samej książeczki to troszeczkę powoli się rozkręca, nie zrozumcie mnie źle styl jakim posługuje się pisarka jest lekki i przyjemny ale mam wrażenie jakoby połowa tej książki to tylko i wyłącznie wprowadzenie do świata a dopiero później coś konkretnego zaczynało się dziać. Jeśli nie zapomnę o tej serii to kolejną część z przyjemnością poznam szczególnie, że książka sprawia wrażenie jakoby w pierwotnych założeniach miała być jednotomówką a dopiero podczas konsultancji zaproponowano jej podzielenie.


 Znacie tę pozycję? A może dopiero macie zamiar? Przeczytam każdy komentarz.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

  1. Witaj i wbijaj do nas! 😜 Reaktywujemy grupę i chcielibyśmy abyś działała razem z nami! 😉 https://www.facebook.com/groups/StartBloga

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…