Przejdź do głównej zawartości

Paweł Kopijer - Mrok we Krwi

Cześć, dzisiaj przychodzę do z książką którą dostałem od autora. Sprawdźmy czy jego odwaga by dać mi swoją próbę wejścia w fantastykę opłaciła się.

------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Seria: Kroniki Dwuświata
Premiera: 18 lipiec 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Powieść „Mrok we krwi” to pierwsza część serii KRONIKI DWUŚWIATA. Ukazuje dwie różne historie bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy absolutnej. Przygoda wprowadza Czytelnika w szerszy kontekst nakładających się knowań, intryg i pułapek. Królewskie rody, mocarni wojownicy, mityczne stworzenia, potężni magowie, manipulujące ludźmi bóstwa.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

I tu mam problem z tą książką, a konkretniej to ona ma pecha będąc następną po bardzo udanej pozycji. Książkę wziąłem do czytania bez wcześniejszego sprawdzania czy jest to jeden tom czy może początek większej serii jednak mnogość wątków oraz wybór narracji sam mi zdradził iż można spodziewać się następnych części. Śledzimy losy dwójki postaci i żadna z ich tajemnic nie została rozwiązana. Szczerze mówiąc to osobiście wydaje mi się iż nasza szamanka której imienia nie będę zdradzać jest delikatnie bardziej zarysowana. Tak a propo to ona jest na okładce i ta scena ma miejsce w książce. Nie chciałbym wam za bardzo zdradzać jednak ma to związek z jej pozycją. Mimo tego jak wygląda okładka czy ilości bohaterów ci co liczą na wątek romantyczny zawiodą się. Nie ma tam nawet jego zalążka. Fabuła pierwszej części skupia się wokół tajemniczych wybuchów magii. Szczerze to mimo fantastyki to magii jest tutaj bardzo mało, przez pewien czas jest tylko elementem tła, jednakże ma to swoje wyjaśnienie w historii świata. Budowa i zachowanie postaci spodobało mi się i jeśli nie zapomnę to kolejną część chętnie poznam zwłaszcza, że autor zostawił nas w interesującym momencie. Tak prawdę mówiąc to Mrok we krwi zaprasza, zadaje pytania  i pozostawia bez odpowiedzi. Chciałbym też przestrzec osoby lubujące się w książkach z ciągłą akcją. Tutaj mimo iż elementy akcji są, to równie dużo, jak nie więcej jest elementów gdzie ona zwalnia. Mi osobiście to nie przeszkadza mimo iż lubię szybsze tempo jednak wolałem uprzedzić. 
Podsumowując książka jest dobra i jako wprowadzenie do świata sprawdza się jednakże trzeba przyzwyczaić się do długich scen spowolnienia akzji oraz braku zamkniętych wątków. Moja rada to przeczytać tę część na krótko przed premierą kolejnej albo wręcz po premierze tak by pierwszy i drugi tom mieć od razu u siebie.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…