Paweł Kopijer - Mrok we Krwi

Cześć, dzisiaj przychodzę do z książką którą dostałem od autora. Sprawdźmy czy jego odwaga by dać mi swoją próbę wejścia w fantastykę opłaciła się.

------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Seria: Kroniki Dwuświata
Premiera: 18 lipiec 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Powieść „Mrok we krwi” to pierwsza część serii KRONIKI DWUŚWIATA. Ukazuje dwie różne historie bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy absolutnej. Przygoda wprowadza Czytelnika w szerszy kontekst nakładających się knowań, intryg i pułapek. Królewskie rody, mocarni wojownicy, mityczne stworzenia, potężni magowie, manipulujące ludźmi bóstwa.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

I tu mam problem z tą książką, a konkretniej to ona ma pecha będąc następną po bardzo udanej pozycji. Książkę wziąłem do czytania bez wcześniejszego sprawdzania czy jest to jeden tom czy może początek większej serii jednak mnogość wątków oraz wybór narracji sam mi zdradził iż można spodziewać się następnych części. Śledzimy losy dwójki postaci i żadna z ich tajemnic nie została rozwiązana. Szczerze mówiąc to osobiście wydaje mi się iż nasza szamanka której imienia nie będę zdradzać jest delikatnie bardziej zarysowana. Tak a propo to ona jest na okładce i ta scena ma miejsce w książce. Nie chciałbym wam za bardzo zdradzać jednak ma to związek z jej pozycją. Mimo tego jak wygląda okładka czy ilości bohaterów ci co liczą na wątek romantyczny zawiodą się. Nie ma tam nawet jego zalążka. Fabuła pierwszej części skupia się wokół tajemniczych wybuchów magii. Szczerze to mimo fantastyki to magii jest tutaj bardzo mało, przez pewien czas jest tylko elementem tła, jednakże ma to swoje wyjaśnienie w historii świata. Budowa i zachowanie postaci spodobało mi się i jeśli nie zapomnę to kolejną część chętnie poznam zwłaszcza, że autor zostawił nas w interesującym momencie. Tak prawdę mówiąc to Mrok we krwi zaprasza, zadaje pytania  i pozostawia bez odpowiedzi. Chciałbym też przestrzec osoby lubujące się w książkach z ciągłą akcją. Tutaj mimo iż elementy akcji są, to równie dużo, jak nie więcej jest elementów gdzie ona zwalnia. Mi osobiście to nie przeszkadza mimo iż lubię szybsze tempo jednak wolałem uprzedzić. 
Podsumowując książka jest dobra i jako wprowadzenie do świata sprawdza się jednakże trzeba przyzwyczaić się do długich scen spowolnienia akzji oraz braku zamkniętych wątków. Moja rada to przeczytać tę część na krótko przed premierą kolejnej albo wręcz po premierze tak by pierwszy i drugi tom mieć od razu u siebie.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze