Lindsay Galvin - Piekielna Głębina [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z ostatnią książką w tym miesiącu. Jak możecie zauważyć jest to kolejna z wersji przedpremierowych za którą udostępnienie dziękuję wydawnictwu. Czy podobała mi się? To już musicie sami wywnioskować z poniższego tekstu.

------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: YA
Premiera: 11 marzec 2020

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Ekscytująca, pełna tajemnic fabuła. Niezwykle oryginalna powieść, łącząca elementy thrillera o walce o przetrwanie, realistycznej opowieści o eksperymentach genetycznych i fantastyki.

Kiedy Aster budzi się w samotności na tropikalnej wyspie, nie ma pojęcia, gdzie jest, jak się tutaj znalazła ani gdzie szukać swojej młodszej siostry Poppy. W tym sam czasie Sam, chłopak, z którym obie dziewczyny zawarły znajomość kilka dni wcześniej w samolocie, powiązuje ich niespodziewane zaginięcie z podejrzanymi wydarzeniami następującymi w jego życiu. Trójkę nastolatków łączy jedno – choroba nowotworowa dotknęła kogoś z ich najbliższej rodziny. Odpowiedzi, których szukają, okażą się spoczywać w tajemniczym podwodnym świecie – otoczonym bezludnymi wyspami, a mimo to zamieszkanym przez niezwykłe istoty…

------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka niezwykle oryginalna jeśli porówna ją się z popularnymi ostatnio młodzieżówkami. Pierwsze co rzuca się w oczy to całkowite wyeliminowanie wątku romantycznego który jest w przerażającej większości tego typu powieści. Osobiście ucieszyłem się z takiego ruchu autorki. Drugim elementem jest główna oś fabularna która również podąża innymi ścieżkami niż większość powieści, ale o tym musicie przekonać się sami. 
Bohaterowie. Aster i Sam, para bohaterów którzy stoją na pierwszym planie. Mimo iż narracyjnie więcej miejsca poświęcono Aster to nie czuć aby autorka umniejszała rolę Sama. Sama budowa postaci jest oszczędna, wręcz szczątkowa ale co dziwne dzięki takiemu założeniu czytelnik sam dopowiada sobie resztę przez co stają się oni realniejsi. Może nie wszystkim taki zabieg odpowiada ale dla mnie na plus. Przy postaciach należy odznaczyć jeszcze jeden duży plus za to iż nie są one czarno-białe.
Narracja. A skoro wspomniałem wcześniej o narracji wypada chociaż troszkę więcej o niej opowiedzieć. Jest ona pierwszosobowa, dzięki czemu mamy wgląd w myśli Aster oraz jej motywację. 
Styl. Krótko podsumowując jest on lekki i przyjemny. I mimo, że w pewnym momencie dochodzi kilka trudniejszych elementów to jest to podane w tak przystępny sposób iż poszczególne strony nie wiadomo kiedy przelatują. 
Jeśli miałbym się od czegoś przyczepić to wolne rozkręcanie akcji na początku książki. Nie abym w którymś momencie miał ochotę przeskoczyć akapit czy dwa ale wprowadzenie jest troszkę zbyt długie jak na objętość książki. Nie zwróciłbym na to uwagi gdyby był to pierwszy tom serii jednakże cała historia została zamknięta w tych lekko ponad 330 stronach. Dodatkowo brakuje mi epilogu. Ponieważ niby dostaliśmy odpowiedzi na najbardziej dręczące nas pytania lecz chciałoby się zobaczyć poznanych bohaterów jeszcze w kilka lat po wydarzeniach. 
Podsumowując. Książka jest bardzo dobrym produktem i mimo iż znalazłem elementy do których się doczepiłem to jest to raczej szukanie dziury w całym niż rzeczywiste wady produkcji. Gdybym miał ocenić książkę według skali szkolnej. Znaczy od 1 do 6 to dostałaby ona piątkę i jeśli jest to debiut [niestety nie mam tej informacji], to dodałbym plusa za naprawdę wyborny start.

Życzę sobie i Wam tylko takich książek.

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Brak wątku miłosnego? Yay, to już się cieszę na lekturę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jakiegoś czasu brak tego wątku odbieram za duży plus.
   A mi pozostaje tylko czekać aż na twoim blogu pojawi się recenzja książki. Wtedy zobaczysz jak miotałem się aby nie podać spoileru ;)
   Miłego dnia

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)