Przejdź do głównej zawartości

Lindsay Galvin - Piekielna Głębina [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z ostatnią książką w tym miesiącu. Jak możecie zauważyć jest to kolejna z wersji przedpremierowych za którą udostępnienie dziękuję wydawnictwu. Czy podobała mi się? To już musicie sami wywnioskować z poniższego tekstu.

------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: YA
Premiera: 11 marzec 2020

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Ekscytująca, pełna tajemnic fabuła. Niezwykle oryginalna powieść, łącząca elementy thrillera o walce o przetrwanie, realistycznej opowieści o eksperymentach genetycznych i fantastyki.

Kiedy Aster budzi się w samotności na tropikalnej wyspie, nie ma pojęcia, gdzie jest, jak się tutaj znalazła ani gdzie szukać swojej młodszej siostry Poppy. W tym sam czasie Sam, chłopak, z którym obie dziewczyny zawarły znajomość kilka dni wcześniej w samolocie, powiązuje ich niespodziewane zaginięcie z podejrzanymi wydarzeniami następującymi w jego życiu. Trójkę nastolatków łączy jedno – choroba nowotworowa dotknęła kogoś z ich najbliższej rodziny. Odpowiedzi, których szukają, okażą się spoczywać w tajemniczym podwodnym świecie – otoczonym bezludnymi wyspami, a mimo to zamieszkanym przez niezwykłe istoty…

------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka niezwykle oryginalna jeśli porówna ją się z popularnymi ostatnio młodzieżówkami. Pierwsze co rzuca się w oczy to całkowite wyeliminowanie wątku romantycznego który jest w przerażającej większości tego typu powieści. Osobiście ucieszyłem się z takiego ruchu autorki. Drugim elementem jest główna oś fabularna która również podąża innymi ścieżkami niż większość powieści, ale o tym musicie przekonać się sami. 
Bohaterowie. Aster i Sam, para bohaterów którzy stoją na pierwszym planie. Mimo iż narracyjnie więcej miejsca poświęcono Aster to nie czuć aby autorka umniejszała rolę Sama. Sama budowa postaci jest oszczędna, wręcz szczątkowa ale co dziwne dzięki takiemu założeniu czytelnik sam dopowiada sobie resztę przez co stają się oni realniejsi. Może nie wszystkim taki zabieg odpowiada ale dla mnie na plus. Przy postaciach należy odznaczyć jeszcze jeden duży plus za to iż nie są one czarno-białe.
Narracja. A skoro wspomniałem wcześniej o narracji wypada chociaż troszkę więcej o niej opowiedzieć. Jest ona pierwszosobowa, dzięki czemu mamy wgląd w myśli Aster oraz jej motywację. 
Styl. Krótko podsumowując jest on lekki i przyjemny. I mimo, że w pewnym momencie dochodzi kilka trudniejszych elementów to jest to podane w tak przystępny sposób iż poszczególne strony nie wiadomo kiedy przelatują. 
Jeśli miałbym się od czegoś przyczepić to wolne rozkręcanie akcji na początku książki. Nie abym w którymś momencie miał ochotę przeskoczyć akapit czy dwa ale wprowadzenie jest troszkę zbyt długie jak na objętość książki. Nie zwróciłbym na to uwagi gdyby był to pierwszy tom serii jednakże cała historia została zamknięta w tych lekko ponad 330 stronach. Dodatkowo brakuje mi epilogu. Ponieważ niby dostaliśmy odpowiedzi na najbardziej dręczące nas pytania lecz chciałoby się zobaczyć poznanych bohaterów jeszcze w kilka lat po wydarzeniach. 
Podsumowując. Książka jest bardzo dobrym produktem i mimo iż znalazłem elementy do których się doczepiłem to jest to raczej szukanie dziury w całym niż rzeczywiste wady produkcji. Gdybym miał ocenić książkę według skali szkolnej. Znaczy od 1 do 6 to dostałaby ona piątkę i jeśli jest to debiut [niestety nie mam tej informacji], to dodałbym plusa za naprawdę wyborny start.

Życzę sobie i Wam tylko takich książek.

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Brak wątku miłosnego? Yay, to już się cieszę na lekturę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jakiegoś czasu brak tego wątku odbieram za duży plus.
   A mi pozostaje tylko czekać aż na twoim blogu pojawi się recenzja książki. Wtedy zobaczysz jak miotałem się aby nie podać spoileru ;)
   Miłego dnia

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…