Jolanta Żuber - Manekiny [PRZEDPREMIEROWA]

Cóż, kolejna książka przeczytana. Ten wrzesień zaczyna się dużą ilością premier, czasem nawet człowiek nie wie czy wszystko ogarnie. Ale nieważne, wracamy do tematu.-------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Premiera: 19 września 2023


-------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Młode małżeństwo z Leśniska traci w pożarze swoje jedyne dziecko. Natalia Berner pogrąża się w rozpaczy, a dramatu całej sytuacji dodaje fakt, że kobieta nie akceptuje już swojego poparzonego ciała. Adam, jej mąż i właściciel domu pogrzebowego, postanawia zemścić się na wszystkich, którzy doprowadzili do pożaru. Wpada na pomysł niebezpiecznej, krwawej gry, by wymierzyć sprawiedliwość.
Monika i Marek toną w długach. Widmo utraty domu i niekończących się rat sprawia, że rozpaczliwie poszukują wyjścia z sytuacji. Kiedy dostają propozycję udziału w tajemniczej grze, nie wahają się z niej skorzystać. Miejsce, do którego trafiają, i zasady w nim panujące odbiegają jednak od ich wyobrażeń. Przesiąknięte mrokiem ściany popychają ich do coraz gorszych czynów.
Gdzie przebiega granica między dobrem a złem? I ile człowiek jest w stanie zrobić… dla pieniędzy?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Jak wiecie lub nie, rzadko czytam książki z tego gatunku, ale będąc całkowicie szczerym przyciągnęła mnie okładka i to, że przedpremierowo jest obecna na Legimi. A skoro i tak opłacam abonament to co mi szkodzi sprawdzić. Od razu Wam powiem, że książka podobała mi się. Chociaż nie wiem czy temat który jest w książce jest odpowiedni aby mówić "podoba mi się", nie chcę wchodzić w spoilery jednakże jest tam kilka elementów które zaskoczyły. Jak chociażby pewien wątek pary która odwiedza "Dom Marzeń", ale nie chcę Wam psuć niespodzianki. Książka ma w moim ustawieniu czcionki ponad 360 stron ale przeczytałem ją w jeden dzień. Tak, że samo to mówi pozytywnie zarówno o książce jak i stylowi pisania autorki. 
Małe ostrzeżenie, nie jest to książka dla osób lubujących się w szybkich akcjach, tutaj wszystko jest ukazane miarowo i klimatycznie jednakże w żadnym momencie nie nudno. 
Bohaterowie. I tu mam problem. Ponieważ nie potrafię powiedzieć, że dana postać jest jednoznacznie dobra czy zła. Ponieważ tak naprawdę każda z przedstawionych postaci ma swoje pobudki, niektóre postacie troszkę się za bardzo zagalopowały i nie potrafią skończyć bez pomocy ale nie ma dobrej i złej. Chociaż..., nie będę kontynuował ponieważ mogę rzucić spoilerem. 
Czy polecam tę powieść? Cóż, tak ale z zastrzeżeniem iż są tam trudne tematy i mocniejsze sceny. Nie każdemu mogą przypaść do gustu.
Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze