Maria Dahvana Headley - Gniazdo

Drugi tom cyklu "Magonia", jest moim pierwszym spotkaniem tak z serią jak i autorką. Co z tego wynikło przeczytacie poniżej.

----------------------------------------------------

Okładka:

---------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Niezwykła kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków Magonii autorstwa Marii Dahvany Headley opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej.

Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat.

Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.

Jason, obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo, popełnia straszliwy błąd, a ona staje się zbiegiem w Magonii, gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej, żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.

Ta książka – opowiedziana charakterystycznym dla Marii Headley językiem, w którym pobrzmiewają głosy Johna Greena i Neila Gaimana – z pewnością ucieszy wszystkich czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na powrót do magicznego świata Magonii.


źródło opisu: materiały wydawnictwa

--------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Drugi tom serii Magonia, rozpoczyna się od streszczenia poprzedniej części. Jeśli nie czytaliście jej (tak jak ja), a jesteście uczuleni na spojlery to radzę zacząć od poprzedniej. Troszeczkę drażni mnie zbyt częste mówienie o tym jak bardzo główni bohaterowie (Aza i Jason) się kochają. Naprawdę można by spokojnie 1/3 tego wątku pominąć. Ale taki może być styl autorki, nie wiem i nie wypowiem się na ten temat. Sama budowa świata jest bardzo intrygująca i troszeczkę żałuje, że jest to tylko tło dla ukazania uczuć bohaterów. Książka jest krótka, nawet bardzo. Nie martwcie się jednak, większość wątków została zamknięta. Jest kilka których sposób zamknięcia jest dla mnie delikatnie mówiąc niezrozumiały ale nie mam zamiaru polemizować z autorkom.

Komentarze