Alex Scarrow - Time Riders. Jeźdźcy w czasie

Młodzieżowa książka przygodowa w dosłownym znaczeniu tych słów. Agencja ochrony czasu oraz troje osób które miały zginąć lecz ...

---------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


-------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Liam O’Connor powinien zginąć na morzu w 1912 roku. Maddy Carter powinna umrzeć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinien zginąć w pożarze w 2029 roku.

Jednak na chwilę przed wydaniem ostatniego tchnienia pojawił się przed nimi ten sam tajemniczy mężczyzna, który wypowiadał zawsze te same słowa: „Złap mnie za rękę…”

Jednak Liam, Maddy i Sal nie zostali ocaleni. Zostali zwerbowani do tajnej organizacji, o której istnieniu nikt nie wie. Teraz mają tylko jeden cel – naprawiać historię ludzkości. Dlaczego? Ponieważ podróże w czasie istnieją, i jest wielu takich, którzy cofają się w czasie aby zmienić bieg historii. Dlatego powstała tajna organizacja Time Riders – aby powstrzymać tych, którzy podróżują w czasie, przed zniszczeniem świata.


źródło opisu: Zielona Sowa, 2013

---------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka która jest tomem otwierającym cykl "Jeźdźcy w czasie", jeśli mam być szczery to przez połowę książki byłem lekko zaintrygowany ale nie na tyle by przeczytać kolejne części. W dalszym etapie książki zrobiła się ona tak wciągająca, że praktycznie nie mogłem się oderwać od niej. Książka jest kierowana do młodzieży i widać to po sposobie opisywania postaci czy pewnych uproszczeniach ale czyta się bardzo przyjemnie i kiedyś w bardziej bliskiej przyszłości niż dalekiej przeczytam kolejne tomy.

Komentarze