Paweł Majka - Berserk

Książka wybrana przez okładkę. Wiem, że to troszkę dziwny sposób, ale gdy otworzyłem jedną z kategorii na legimi to właśnie ta okładka zwróciła moją uwagę na początku a jej opis skłonił mnie do wrzucenia jej na swą półkę.

-----------------------------------------------------------------------------------

Okładka:------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Już niedługo, za mniej więcej dwa do trzech lat wszyscy ludzie na Ziemi wpadną w dziki szał, podczas którego zatracą pamięć o tym, kim byli. Nie wszystkich ogarnie on równocześnie. Opanowani gorączką będą rzucać się na siebie nawzajem. Szał będzie dziki, lecz nie bezrozumny.

Nim minie tydzień na Ziemi nie będzie zdrowych ludzi. A potem, równie niespodziewanie, jak się zaczęło, wszystko minie…

Niektórzy mówią, że to Gaja, że Ziemia się nami zmęczyła. Inni, że wirus wyrwał się z wojskowego laboratorium, albo że wypuścili go terroryści. Jeszcze inni, że człowiek przekroczył wreszcie próg cywilizacyjnego stresu i zwariował.

Ty wiesz tylko, że przyszło ci żyć wśród zgliszczy. I że niczego tak się nie boisz, jak tego, że kiedyś przypomnisz sobie, co robiłeś, gdy na świat spadł szał zabijania.

A nie, jest jeszcze coś, co przeraża cię bardziej.

Że to powróci.

źródło opisu: materiały wydawnictwa


----------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Postapokalipsa, ludzie wpadli w szał i zaczęli mordować wszystkie żywe organizmy. I to tyle jeśli chodzi o fabułę z mojej strony. Poznajemy świat poprzez towarzyszenie kilku postaciom. Zmieniamy się między nimi w pojedynczych rozdziałach. Średnio trzy postacie na rozdział. Autor ma ciekawy styl pisania gdzie nawet okresy spokoju są ciekawe jak najbardziej naładowana adrenaliną akcja. Bohaterowie są interesujący i chociaż na początku może denerwwować nas zbyt dorosła jedna z postaci, to biorąc pod uwagę jej przeżycia człowiek jest w stanie zaakceptować oraz zrozumieć takie a nie inne zachowanie. W książce są dwa zakręty fabularne, chciałbym powiedzieć o nich coś więcej ale za dużo bym zdradził. Z chęcią powitałbym kolejną książkę w tym uniwersum i tego autora ale niestety (bądź stety w zależności od waszego podejścia do serii), jest to książeczka jednoczęściowa. 

Komentarze