Janet Farell - Noc Duchów

Książka którą nabyłem za 3,99 i która jest w kolekcji kioskowej [przynajmniej ja taką nazwę stosuję], Historie z Dreszczykiem. Jeśli chodzi o to czy będę kupywać kolejne tomy to wszystko zależy od ich ceny. Ale wracając do książki zapraszam na jej opinię poniżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Edipresse Polska SA
Seria: Historie z dreszczykiem. Przygody Jessicy Bannister
Premiera: 2019

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Jessica Bannister dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z hrabiną Rosemarin Gathrie, znaną pisarką, która w swoim zamku organizuje seanse spirytystyczne. Podczas jednego z nich okazuje się, że dokonano tam morderstwa i że sprawcą jest ktoś z uczestników seansu. Czy szósty zmysł nie zawiedzie Jessiki i uda się jej wskazać mordercę ?

źródło opisu: http://hitsalonik.pl/produkt/historie-z-dreszczykiem

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Przedstawiam wam książkę otwierającą nową serię wydawniczą "Historię z Dreszczykiem", o samej serii nie będę się na razie wypowiadał, chciałbym wcześniej dowiedzieć się więcej o cenie kolejnych tomów. Dopiero wtedy podejmę decyzję co do jej opłacalności.
W tej książeczce, towarzyszymy Jessice, młodej dziennikarce która dostanie swą wymarzoną pracę w wydawnictwie jeśli zrobi wywiad z szanowaną pisarką. Kruczek polega na tym iż kobieta jest dość skryta i niechętnie odpowiada na takowe pytania. Nie będę pisał dalej ponieważ książeczka przez swój niewielki format oraz czcionkę jaką nazywają "ułatwiająca czytanie", jest bardzo krótka i te niecałe dwieście stron przy mniejszej czcionce możnaby amniejszyć o połowę. Nie jest to wada powieści, gdyż dzięki takiemu zabiegowi oraz dzięki niewielkiemu formatowi można ją przeczytać w jeden dzień. I jest w stanie uczynić tak nie tylko osoba jak ja uzależniona od czytania ale też taka która czyta mniej i/lub wolniej. Mimo iż "Noc Duchów", opowiada o sytuacjach napdprzyrodzonych to nie poczułem tam żadnego przyjemnego dreszczyku czy elementu zagrożenia. Może dlatego, że wszystko dzieje się tak szybko. Wiecie, na początku sądziłem, że to jest tylko fragment powieści i kolejną część poznam kiedy nabędę tom drugi serii ale na tych kilku stronach jest cała jej przygoda. Troszkę brakuje mi głębszego ukazania postaci, miejsc i tak dalej. Ponieważ przez swoją oszczędność jest ona bardzo przewidywalna. I to również nie jest jej wada. I w sumie to intryguje mnie jakie będą kolejne przygody naszej młodej reporterki.
 Dacie szansę tej pozycji? Dajcie znać w komentarzach.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze