Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Noc Duchów

Książka którą nabyłem za 3,99 i która jest w kolekcji kioskowej [przynajmniej ja taką nazwę stosuję], Historie z Dreszczykiem. Jeśli chodzi o to czy będę kupywać kolejne tomy to wszystko zależy od ich ceny. Ale wracając do książki zapraszam na jej opinię poniżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Edipresse Polska SA
Seria: Historie z dreszczykiem. Przygody Jessicy Bannister
Premiera: 2019

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Jessica Bannister dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z hrabiną Rosemarin Gathrie, znaną pisarką, która w swoim zamku organizuje seanse spirytystyczne. Podczas jednego z nich okazuje się, że dokonano tam morderstwa i że sprawcą jest ktoś z uczestników seansu. Czy szósty zmysł nie zawiedzie Jessiki i uda się jej wskazać mordercę ?

źródło opisu: http://hitsalonik.pl/produkt/historie-z-dreszczykiem

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Przedstawiam wam książkę otwierającą nową serię wydawniczą "Historię z Dreszczykiem", o samej serii nie będę się na razie wypowiadał, chciałbym wcześniej dowiedzieć się więcej o cenie kolejnych tomów. Dopiero wtedy podejmę decyzję co do jej opłacalności.
W tej książeczce, towarzyszymy Jessice, młodej dziennikarce która dostanie swą wymarzoną pracę w wydawnictwie jeśli zrobi wywiad z szanowaną pisarką. Kruczek polega na tym iż kobieta jest dość skryta i niechętnie odpowiada na takowe pytania. Nie będę pisał dalej ponieważ książeczka przez swój niewielki format oraz czcionkę jaką nazywają "ułatwiająca czytanie", jest bardzo krótka i te niecałe dwieście stron przy mniejszej czcionce możnaby amniejszyć o połowę. Nie jest to wada powieści, gdyż dzięki takiemu zabiegowi oraz dzięki niewielkiemu formatowi można ją przeczytać w jeden dzień. I jest w stanie uczynić tak nie tylko osoba jak ja uzależniona od czytania ale też taka która czyta mniej i/lub wolniej. Mimo iż "Noc Duchów", opowiada o sytuacjach napdprzyrodzonych to nie poczułem tam żadnego przyjemnego dreszczyku czy elementu zagrożenia. Może dlatego, że wszystko dzieje się tak szybko. Wiecie, na początku sądziłem, że to jest tylko fragment powieści i kolejną część poznam kiedy nabędę tom drugi serii ale na tych kilku stronach jest cała jej przygoda. Troszkę brakuje mi głębszego ukazania postaci, miejsc i tak dalej. Ponieważ przez swoją oszczędność jest ona bardzo przewidywalna. I to również nie jest jej wada. I w sumie to intryguje mnie jakie będą kolejne przygody naszej młodej reporterki.
 Dacie szansę tej pozycji? Dajcie znać w komentarzach.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…