Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie styczeń 2019

Minął pierwszy miesiąc 2019 roku, a więc czas na podsumowanie. Cóż mogę powiedzieć, ten miesiąc mogę uznać za udany a "rzutem na taśmę" udało mi się dobić do dziewięciu pozycji chociaż już na 95% byłem pewien iż pozostanę przy ośmiu co również nie jest złym wynikiem.


Lista książek:

1. Andrzej Ziemiański - Pomnik Cesarzowej Achai tom 4
2. Andrzej Ziemiański - Pomnik Cesarzowej Achai tom 5
3. Andrzej Ziemiański - Zapach Szkła
4. Jacek Piekara - Ja, inkwizytor. Droga do nieba
5. Andrzej Pilipiuk - Operacja Dzień Wskrzeszenia
6. Andrzej Pilipiuk - 2586 kroków
7. Andrzej Pilipiuk - Kuzynki
8. Marie Brennan - Podróż "Bazyliszka"
9. Mark Lawrence - Szara Siostra

Oprócz tego przeczytałem jeszcze HALO mitologia, ale nie wliczam tego ponieważ mimo dość sporej porcji tekstu bardziej traktuje to jako album oraz zbiór ciekawostek dla fanów uniwersum. Jest ono bogate i godne poznania ale raczej tylko dla fanów. dodatkowo pokazałem wam również brulion, w którym zastanawiałem się dla kogo on tak naprawdę może być. I szczerze nadal nie mam pojęcia komu go polecić ;)

A jak tam minął wasz styczeń. Pochwalcie się w komentarzach. Znacie któreś z prezentowanych książek? A może macie którąś z nich na oku? Zapraszam do waszej sekcji a gwarantuje iż każdy tekst który tam dacie przeczytam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…