Przejdź do głównej zawartości

Mark Lawrence - Szara Siostra

Cześć, przychodzę do Was z książką która zajęła mi więcej czasu niż sądziłem ponieważ z powodu czynników zewnętrznych nie czytałem aż tyle ile chciałem. Na szczęście udało mi się ją ukończyć jeszcze w styczniu [konkretnie 30], i to w terminie którym został mi czas na opublikowanie jej jeszcze w tym miesiącu. Gdybym przeczytał ją chociaż dzień później to publikacja musiałaby odbyć się dopiero w lutym. No ale nie przyszliście tu na moje gadanie a czytać o konkretnej pozycji. Zapraszam.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Księga Przodka
Wydawnictwo: Mag
Premiera: 3 październik 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

W Klasie Mistycznej Nona Grey zaczyna poznawać tajemnice wszechświata. Często jednak bywa tak, że znajomość najgłębszych prawd utrudnia nam podejmowanie decyzji. Nim Nona opuści klasztor Słodkiej Łaski musi wybrać drogę, którą pragnie podążać – czerwień Siostry Wojowniczki, szarość Siostry Dyskrecji, błękit Siostry Mistycznej albo prostą czerń Oblubienicy Przodka i życie poświęcone modlitwie oraz służbie.
Między nią a tym wyborem stoją jednak duma skrytobójczyni, której się nie powiodło, ambicje kandydatki na cesarzową oraz żądza zemsty najbogatszego arystokraty w cesarstwie.
Krąg wokół niej się zacieśnia. Wrogowie atakują ją, wykorzystując system, któremu poprzysięgła wierność. Nona musi wybrać swą ścieżkę pomimo sprzecznych żądań przyjaźni, pragnienia zemsty, ambicji oraz lojalności.
Pewne jest tylko jedno. Poleje się krew.

źródło opisu: www.mag.com.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Pozycja z którą mam problem. Z jednej strony podoba mi się zabieg autora który przed faktycznym początkiem przypomina czytelnikowi ważniejsze fakty z pierwszego tomu. Ja który dość dawno go czytałem przyjąłem to za plus. Niestety mniej więcej jedna trzecia książki posiada dość leniwe tempo i trzeba dość dużego samozaparcia by nie odejść od niej. Mam niejsane wrażenie iż narzekałem na ten punkt już przy okazji pierwszego tomu więc jeśli to prawda to można zrzucić winę na styl autora. Za to dalsza część książki przyspiesza i to ostro. Tak bardzo iż człowiek nie dość, że nie wie kiedy poszczególne strony mijają to jeszcze łapie się na mysłach typu "Ej, ej, zwolnijcie i przybliżcie swój świat", nie to aby w ogóle o nim nie było pisane jednak chciało by się dowiedzieć więcej. Zwłaszcza iż jest to jeden z bardziej oryginalnych elementów ze wszystkich książek które czytałem. W pierwszym tomie nie było tego tak bardzo widać ponieważ bardziej skupialiśmy się na głównej bohaterce. Przynajmniej jesli mnie pamięć nie myli, ale tutaj wszystkie postacie oddało niejako kawałek swego miejsca aby pisarz ukazał więcej świata. Jest to dość niebezpieczny zabieg ze strony autora lecz, przynajmniej według mnie, udał mu się i tylko wzmocnił wyczekiwanie kolejnej części.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…