Marie Brennan - Podróż "Bazyliszka"

I tą książeczką wracamy do wspomnień pierwszej badaczki smoków, dzięki której wiedza na ich temat uległa znaczącej poprawie. Macie ochotę dowiedzieć się jak odebrałem tę część Pamiętnika Lady Trent? Jeśli tak, to zapraszam poniżej.
Zapraszam również do zapoznania się z częścią pierwszą oraz drugą. Obie na tym blogu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Seria: Pamiętnik Lady Trent
Premiera: 26 listopad 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Wierni czytelnicy poprzednich tomów pamiętników lady Trent, Historii naturalnej smoków i Zwrotnika węży, mogą uważać, że poznali już szczegóły jej historycznego rejsu na pokładzie Królewskiego Okrętu Badawczego „Bazyliszek”, ale prawda o tej pouczającej, przerażającej i skandalizującej podróży nigdy nie została ujawniona - aż do teraz.
Sześć lat po ryzykownej wyprawie do Erigi Izabela wyrusza na jak dotąd najbardziej ambitną ekspedycję: podróż dookoła świata, aby badać wszystkie odmiany smoków we wszystkich miejscach, gdzie te gady występują. Od pierzastych węży wygrzewających się na ruinach upadłej cywilizacji po potężne węże morskie w tropikach, stworzenia te są źródłem nieustannej fascynacji i śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Oczywiście badania naukowe są głównym celem wyprawy, ale życie Izabeli rzadko bywa takie proste. Nieustraszona podróżniczka musi stawić czoło sztormom, chorobom i intrygom na najwyższych szczeblach władzy. Wbrew sobie musi wziąć też udział w działaniach wojennych na skalę międzynarodową, a przy tej okazji dokonuje rewolucyjnego odkrycia, które rzuci całkiem nowe światło na starożytną historię smoków.
Te kroniki ni to baśniowych, ni to historycznych podróży przesycone są cierpkim humorem, który wykracza poza standardowe poglądy każdej epoki - przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości.
„Locus”
Izabela, lady Trent, opisuje swoje zdumiewające przygody z tomu na tom, mieszając wiktoriański pastisz i fantasy z wizją alternatywnych światów. Koniecznie warto przeczytać!

źródło opisu: www.zysk.com.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Trzecia część pamiętnika rozpoczyna się od niewielkiego streszczenia wydarzeń pomiędzy drugim tomem a obecnym. Później wchodzimy na dumę Floty Królewskiej a konkretniej statek badawczy "Bazyliszek", który jest mobilnym domem i centrum gdzie prowadzone są badania naszej bohaterki. Lady Trent w tej części skupia się na wodnych smokach i w pewnym momencie ma nawet możliwość wykonania pewnej czynności na którą niewielu się odważa. Poznajemy kolejne państwa z ich wierzeniami, polityką oraz racjami w coraz bogatszym uniwersum przez co czytelnik z coraz większą ciekawością czeka na tłumaczenie pozostałych trzech tomów. Sama bohaterka budzi podziw swoim uporem, chociaż to nieodpowiednie słowo, swoją nieustępliwością a także wytrwałością by mimo wszystkich przeciwności nadal iść swoją ścieżką. Godna pochwały postawa która jest cechą wspólną osób przecierających szlaki. O stylu autorki pisałem już przy okazji poprzednich tomów dlatego tutaj tylko wspomnę iż czytałem te 368 stron w dwa dni i gdyby był to weekend a nie środek tygodnia to możliwe iż udałoby się skrócić ten czas do jednego dnia. Po prostu powieść przyciąga od pierwszego dnia i trzyma przy sobie do ostatniego znaku. Godna polecenia, zwłaszcza dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem.

Jak zawsze sekcja komentarzy do waszej dyspozycji

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze