Jonathan Kellerman - Niedobra miłość

Książka którą czyta się szybko ale przez brak czasu zabrało mi to więcej niż bym chciał. Czy mi się spodobała to musicie ocenić sami.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Hyper Collins Polska
Seria: Alex Delaware
Premiera: 12 sierpień 2015

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Psycholog Alex Delaware często współpracuje z policją. Przeżył sporo niebezpiecznych sytuacji, widział wiele zła, niełatwo go przestraszyć. Na głuche telefony reaguje wzruszeniem ramion, anonimy wyrzuca do kosza. Ale w tej przesyłce coś go zaniepokoiło. Szary papier, brak nadawcy. W środku kaseta, a na niej dziecięcy głos powtarzający dwa słowa: „niedobra miłość”. W tle krzyk pełen bólu i strachu.
„Niedobra miłość” to nazwa konferencji, w której Alex przed laty brał udział. Kiedy próbuje nawiązać kontakt z pozostałymi uczestnikami, okazuje się, że kilkoro zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Alex obawia się, że też jest na liście zabójcy.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2558,niedobra-milosc.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka z którą mam pewien problem. Z jednej strony podoba mi się styl autora oraz mimo trudnych i zawiłych tematów posługiwanie się prostym lecz nie prostackim językiem. Jednak z drugiej strony jest główny bohater który jest strasznie irytujący. Nie wiem jak jest on przedstawiony w poprzenich częściach serii i jakoś nie mam ochoty tego sprawdzać. Głównym powodem mojej irytacji jest jego charakter. Ciężko to napisać bez wchodzenia w przykłady które mogłyby wam zaspoilerować zawartość książki a ja staram się tego nie robić. Jednak jest pewien czyn który doprowadzał mnie nie jako do furii. Chodzi mianowicie o z jednej strony zasłanianie się tajemnicą lekarską i nie mówieniem o pewnych elementach a z drugiej strony mówieniem całkowicie obcym osobom [z którymi po raz pierwszy się kontaktuje], o aktualnym etapie śledztwa. Trochę też irytuje jego szybkość z jaką zmienia zdanie. Na przykład mówi coś w stylu "nie przeprowadzimy się bo...", i tu jakiś powód. A kilka chwil później decyzja ulega zmianie o 180 stopni. 
Książka nie powinna być brana pod uwagę jako kryminał ponieważ mimo kilku elementów to kluczowe elementy rozwiązują się niejako poza kartami powieści a my widzimy tylko tego efekty. Jako thriller powieść radzi sobie lepiej ale nie powiedziałbym iż jest to jakaś wybitna pozycja. Czyta się szybko ale przez głównego bohatera trudno nie być obojętnym wobec tego co przeżywają bohaterowie. Napisałem bohaterowie ale książka jest delikatnie mówiąc "teatrem jednego aktora", i nie narzekałbym gdyby bohater nie był taki jak Alex. Pozostali bohaterowie to tylko tło i nic więcej a szkoda ponieważ dowiedziałbym się dużo więcej o śledczym który prowadził sprawę z tej powieści.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:


Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. I jest ciekawa, jeśli tylko przymknie się oko na głównego bohatera. Ale może Tobie przypadnie on do gustu, Ta jestem przyzwyczajony do innych gatunków oraz postaci.

      Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)