Przejdź do głównej zawartości

Jason M. Hough, K. C. Alexander - Mass Effect: Andromeda. Nexus Początek

Kolejna książka w uniwersum Mass Effect. Świata bogatego i pełnego wielu historii, lepszych i gorszych. A co napotkamy w Andromedzie o dowiecie się już za momencik.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Oficjalny prequel najbardziej wyczekiwanej gry 2017 roku – Mass Effect: Andromeda

Spali przez setki lat, śniąc o nowym domu gdzieś w Galaktyce Andromedy. Kiedy się obudzili, zrozumieli, że to już koniec marzeń o pokojowej egzystencji. I tak oto koloniści wielu ras – turiańskiej, salariańskiej, asari, ludzkiej i innych – stają w obliczu niewyobrażalnych zagrożeń i niezbadanych obszarów kosmosu.

Nexus to olbrzymia stacja kosmiczna, centrum dowodzenia i zarządzania kolonizacją. Kiedy jego załoga budzi się, odkrywa wszechobecne zniszczenia na statku, do którego zdążają już arki z kolonistami. Cała misja staje pod znakiem zapytania. Sloane Kelly, dyrektor do spraw bezpieczeństwa, musi zmierzyć się z niełatwym zadaniem: zaprowadzić porządek i zidentyfikować zagrożenie. Jeśli nie uda się jej tego dokonać, Inicjatywa Andromeda może zakończyć się fiaskiem.


źródło opisu: http://www.insignis.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Muszę przyznać, że miałem pewne obawy przed rozpoczęciem tej książeczki. Po pierwsze dlatego, że poprzednie części miały pewne problemy z tłumaczeniem a mianowicie nazwy miejsc, gatunków czy stanowisk były w książkach nazywane inaczej niż w produkcjach elektronicznych. Na szczęście tutaj nie zauważyłem takowych błędów. Jednakowoż nie polecam książek osobom nie zaznajomionych  z uniwersum ME, gdyż jest tam kilka elementów których mogą nie zrozumieć albo zrozumieć na opak a w książce nie jest to w żaden sposób wyjaśnione. Dobra ale za bardzo wchodzę w tematykę tłumaczenia. No więc wracając do książki, jest ona nierówna i potrafi człowieka momentami odrzucić, szczególnie przez pierwsze 100 stron, niby są jakieś elementy akcji jednak za dużo miejsca pozostawiono między nimi. Nie zrozumcie mnie źle lubię gdy między jednym a drugim zwrotem jest chwila na zwolnienie tempa ale jak te chwile są zbyt długie też nie jest to dobre. Na szczęście później ulega to zmianie tak, że czytelnik sam nie wie kiedy przelatują kolejne strony. Ogólnie książka jest dobrym prologiem a tych którzy boją się jakichś spojlerów w książce które zepsują im grę mogę od razu uspokoić. Więcej spojlerów znajdziecie w trailerach do produkcji. W "Nexus. Początek", skupiamy się na ostatnich chwilach przed wylotem oraz okresie czasu między pojawieniem się w galaktyce Andromedy a przylotem pioniera. 
Jeśli jesteś fanem uniwersum to książka dla ciebie jeśli nie to możesz przeczytać ale przygotuj się na brak wyjaśnień niektórych elementów świata.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…