Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z balladą - luźny post


Cześć, dziś przychodzę do was z kolejnym wspominkowym materiałem. Tym razem jest to odcinkowy serial satyryczno-kabaretowy który przedstawia przygody mieszkańców wsi Kopydłowo. Jeśli wierzyć wikipedii to były dwie serie tego cyklu. Jedna kręcona w latach 1972-1990 i druga 1993-2006, osobiście to czasem oglądałem końcówkę tej drugiej serii. Dla takiego małolata atrakcyjna była taka swojska gadka której nigdzie w telewizji nie słyszał a jako, że mieszkał w małym miaasteczku to również nie miał z takimi tekstami wiele wspólnego. Fajnie się oglądało/słuchało również piosenki którymi były wypełnione poszczególne odcinki.
A propo takich cykli, bardzo lubiłem oglądać również podobnego serialu "Badziewiakowie", w którym byli przedstawiciele kabaretu "koń polski".
Tak mi się wydaje, że te cykle były takimi pierwowzorami serialu "Spadkobiercy", wiecie trochę śmiechu i postacie skąd nikąd znane. Najważniejszą różnicą jest pewna improwizacja spadkobierców gdzie mieli początek i koniec ale co będzie pomiędzy to inwencja twórcza grających. Tutaj jest wszystko według scenariusza i jest jeszcze jedna zmiana. W tym cyklu nie ma żadnych żartów politycznych.

Tekst o cyklu komediowym na wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spotkanie_z_Ballad%C4%85

Znacie? Może macie własne zdanie o tej serii, z chęcią preczytam wasze komentarze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…