Spotkanie z balladą - luźny post


Cześć, dziś przychodzę do was z kolejnym wspominkowym materiałem. Tym razem jest to odcinkowy serial satyryczno-kabaretowy który przedstawia przygody mieszkańców wsi Kopydłowo. Jeśli wierzyć wikipedii to były dwie serie tego cyklu. Jedna kręcona w latach 1972-1990 i druga 1993-2006, osobiście to czasem oglądałem końcówkę tej drugiej serii. Dla takiego małolata atrakcyjna była taka swojska gadka której nigdzie w telewizji nie słyszał a jako, że mieszkał w małym miaasteczku to również nie miał z takimi tekstami wiele wspólnego. Fajnie się oglądało/słuchało również piosenki którymi były wypełnione poszczególne odcinki.
A propo takich cykli, bardzo lubiłem oglądać również podobnego serialu "Badziewiakowie", w którym byli przedstawiciele kabaretu "koń polski".
Tak mi się wydaje, że te cykle były takimi pierwowzorami serialu "Spadkobiercy", wiecie trochę śmiechu i postacie skąd nikąd znane. Najważniejszą różnicą jest pewna improwizacja spadkobierców gdzie mieli początek i koniec ale co będzie pomiędzy to inwencja twórcza grających. Tutaj jest wszystko według scenariusza i jest jeszcze jedna zmiana. W tym cyklu nie ma żadnych żartów politycznych.

Tekst o cyklu komediowym na wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spotkanie_z_Ballad%C4%85

Znacie? Może macie własne zdanie o tej serii, z chęcią preczytam wasze komentarze.

Komentarze